Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Britid hakkavad mõistma, et abiellumine ja laste sünd teeb pered stabiilsemaks ja püsivamaks

26.07.2023
Stabiilsed pered on inimkonnale õnnistuseks.
© Scanpix

Suurbritannias läbiviidud uuringu kohaselt ei ela ligi pooled lapsed (46%) 14-eluaastaks enam koos oma mõlema bioloogilise vanemaga. Vabaühenduse Marriage Foundation koostatud uuring näitas, et enamikul juhtudel (70%) oli tegemist mitteabielus olnud paaride lastega ja 30 protsenti abielus olnud paaride lastega.

Lapsed, kelle bioloogilised vanemad olid endiselt koos lapse 14-aastaseks saamiseni, olid 84 protsendi ulatuses pärit abielus peredest. Mitteabielus olevatest paaridest püsis lapse 14-aastaseks saamiseni koos vaid 16%.

Marriage Foundationi uuringujuht Harry Benson ütles, et isegi kui võtta arvesse mitmesuguseid sotsiaaldemograafilisi tegureid nagu etniline kuuluvus, vanus, koos elatud aeg, haridus jm, näitavad tulemused ikkagi, et mitteabielus olevate vanemate puhul on lahkumineku tõenäosus 46%, samas kui enne lapse sündi abiellunute puhul oli sama protsent 26 ja pärast lapse sündi abiellunute puhul 27.

„Abielu toob suhtesse selgusse ja julgustab tegema häid asju nagu eneseohverdus ja andestus,“ ütles Benson The Timesile. „Seepärast on abiellunud paaride suhe enamasti stabiilsem ja peab suurema tõenäosusega paremini vastu elus ette tulevatele katsumustele… ja seepärast tuleb abielude puhul perekonna lagunemist harvemini ette kui teiste suhtevormide puhul.“

Marriage Foundation kutsub Ühendkuningriigi valitsust üles abielu paremale toetamisele. Tegemist on paraku üsna suure palvega, arvestades et Briti nn konservatiivne valitsus on oma enam kui kümne aastase võimuloleku ajal demonstreerinud avalikult vaenulikku suhtumist traditsioonilisse perekonda. Vähendatud on peretoetusi, koduseid emasid on n-ö nügitud minema väikeste laste kõrvalt tööle. Lisaks on tõstetud makse, mis on valusalt tabanud just lastega peresid ja oma töö on teinud ka inflatsioon.

Allikas: Breitbart News