Brittide eeskuju on nakkav: põlissoomlased algatasid Fixiti

Maailm,
- Updated

Põlissoomlaste noorteorganisatsiooni esimees Sebastian Tynkkynen ja aseesimees Aleksi Hernesniemi andsid 18. juunil justiitsministeeriumile üle rahvaalgatuse Soome lahkumiseks Euroopa Liidust. Kui algatuse käsitlemine algab viivitusteta, alustatakse allkirjade kogumisega juba uue nädala alguses. “Fixit’iks” nimetatu rahvahääletus plaanitakse läbi viia juba 2017.aasta detsembris.

See on saanud kannustust brittide “Brexit’ist” mis toimub 23. juunil. Nagu EL-ga liitumisel nii ka sellest lahku löömisel peab olema rahva enamiku heakskiit. Algatajate meelest on Soome riiklike huvide seisukohast EL-st lahkumine vältimatu.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Rahvaalgatus ei võta seisukohta selles, kas Soome peaks jääma seotuks Euroopa Kaubandusleppe ETA’ga, millega on liitunud Euroopa Liitu mittekuuluvad Island, Liechtenstein ja Norra, või sellest loobuma, nagu Šveits.
EU-st lahku löömiseni on veel pikk maa, kuna selle korraldamiseks vajatakse 50.000 häät ning parlamendi heakskiit.

UU

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused