Brüssel kiusab Poolat ülekohtuselt – suuremad liikmesriigid ei tunnista samuti EL-i seaduste ülimuslikkust

Maailm,
- Updated
©Scanpix
Poola konstitutsioonikohus.

Sel nädalal puhkes uue hooga tüli Euroopa Liidu ja Poola vahel, sest viimase konstitutsioonikohus peab oma otsusega Poola seadusi kõrgemaks kui Brüsseli käsulaudu.

Lääne-Euroopa poolt on asi eriti teravaks aetud, räägitakse nii Poola EL-ist lahkumisest kui ka tema karistamisest, kuid kõik see on vaid propagandarünnak oma suveräänsust hoidva riigi vastu, sest rida riike ei tunnista samuti Brüsseli isandarolli.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Poola eurosaadiku avaldatud infograafikud näitavad, et riikide hulgas, kes on tunnistanud oma riigi põhiseaduse ülimuslikkust ELi õiguse ees, on Hispaania, Prantsusmaa, Itaalia, Saksamaa, Belgia, Tšehhi, Taani, Leedu ja Rumeenia. Nende andmete valguses on hämmastav, miks komisjon reageeris karmilt Poola konstitutsioonikohtu otsusele.

Mõned näited sellest, kuidas liikmesriigid on Brüsselile vastu hakanud.

“Saksa konstitutsioonikohus andis kolmapäeval vastulöögi Euroopa Liidu institutsioonidele, kes kritiseerisid kohtu väljendatud kahtlusi Euroopa Keskpanga (ECB) euroala majanduse toetamiseks mõeldud varaostuprogrammi proportsionaalsuse kohta.

“Meie sõnum ECB-le on peaaegu et homöopaatiline,” ütles kohtunik Peter Huber teisipäeva õhtul ajalehele Süddeutsche Zeitung. “Ta ei tohiks pidada end universumi isandaks.”” (ERR, 13. mai 2020)

The Telegraph: Saksamaa konstitutsioonikohus pani taastefondi ootele ning see takistab võlaliidu teket

Brüsseli ning Poola ja Ungari tegeliku tüli põhjuseks peavad analüütikud seda, et Lääne-Euroopa näebki Euroopa Liidu tulevikku üha sügavamas integreerumises, Ida-Euroopa aga näeb EL-i suveräänsete riikide liiduna, kusjuures Visegradi grupp on selle suuna eestvedaja.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused