Brüssel lajatab raudse rusikaga: Ungari samm Euroopa Kohtu otsuse vaidlustamiseks on lubamatu

Maailm,
©UU
Ungari võitleb koos Poolaga kogu Euroopa vaba tuleviku eest. Pilt on illustratiivne.

Brüssel näitab iga päevaga üha selgemalt, et tegu on impeeriumi mõtlemisega ja riikidelt korjatakse suveräänsust üha raudsema käega ära.

Ungari samm, millega vaidlustatakse Euroopa kõrgeima kohtu rännet puudutav siduv otsus põhjendusega, et see rikub riigi suveräänsust, on vastuvõetamatu, ütles Euroopa Komisjoni õigusvolinik reedel.

Ungari konstitutsioonikohus on asunud menetlema Euroopa Kohtu (ECJ) detsembrikuist otsust, et asüülitaotlejate kinnipidamine piirilaagrites on seadusvastane.

“Meile on vastuvõetamatu, et Ungaris konstitutsioonikohtus vaidlustatakse ECJ-i otsus,” ütles volinik Didier Reynders kahepäevast Budapesti-visiiti lõpetades.

Reynders rõhutas, et Euroopa Komisjon on valmis rakendama kõiki võimalikke protseduure kaitsmaks EL-i toimimise kaht aluspõhimõtet: EL-i seaduste ülimuslikkuse ja ECJ otsuste siduva iseloomu.

Poola konstitutsioonikohus otsustas oktoobris, et osa EL-i seadustest ei ole ühitatavad Poola põhiseadusega. Brüssel taunis poolakate otsust ning leidub neid, kes kardavad, et vastasseis EL-iga seab Poola liikmesuse kahtluse alla.

Ungari valitsus avaldas peaminister Viktor Orbáni allkirjaga määruse, milles tervitati Poola otsust ja nõuti EL-i institutsioonidelt liikmesriikide suveräänsuse austamist.

Varssavi ja Budapest on tõotanud vetostada EL-i sammud, millega emba kumba neist karistada tahetakse. (BNS)

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused