Brüssel otsib kõikvõimalikke “rikkumisi”, et karistada sõnakuulmatuid liikmesriike

Maailm,
©UU
Euroopa Liit tähendab üha süvenevat totalitarismi. Pilt on illustratiivne.

Radio Maryja vahendab uudiseid sellest, kuidas Brüssel on läinud uuele pealetungile Ungari ja Poola vastu.

Euroopa Komisjon saadab kolm Ungari vastu esitatud kaebust Euroopa Liidu Kohtusse. Volinikud kaebavad Ungari riigi kohtusse seaduste pärast, mis keelavad LGBT-ideoloogia propageerimise, algatavad bensiinihindade reguleerimise ja mille järgi jäeti ühele raadiojaamale sagedus määramata.

2021. aastal võttis Ungari parlament vastu seaduse, mis kaitseb lapsi LGBT-ideoloogia eest. Uue seaduse eesmärk on kaitsta lapsi pedofiilia, pornograafia, soovahetuse, homoseksuaalsuse ja muu ebanormaalse seksuaalkäitumise eest.

Euroopa vasakpoolsed kritiseerisid neid sätteid teravalt. Euroopa Komisjon leidis, et Ungari diskrimineerib LGBT-inimesi ja kaebas Ungari edasi Euroopa Liidu Kohtusse.

Teine kaebus Ungari vastu puudutab eraraadiojaamale Klubradio sageduste eraldamata jätmist. Komisjon viitas Euroopa elektroonilise side koodeksile.

Samuti algatas komisjon Ungari vastu rikkumismenetluse seaduse tõttu, mis lubab Ungaris registreeritud autodel kasutada madalamaid kütusehindu ja välismaiste registreerimismärkidega autode puhul kallimaid.

Komisjon on algatanud rikkumismenetluse ka Ungarist pärit teravilja eksporti piiravate eeskirjade suhtes.

Paljudele ei pruugi Ungari meeldida tema sanktsioonide-vastase positsiooni pärast Venemaa agressiooni ajal Ukraina vastu, kuid peab tunnistama, et sealne valitsus teeb alati otsuseid, mis lähtuvad ennekõike oma riigi huvidest.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused