Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Brüssel paljastab oma plaanid – Marrakechi rändepakti hakatakse ellu viima

-
20.09.2020
Aafrika kolib sõna otseses mõttes Euroopasse üle.
© Uued Uudised

Sel nädalal andis Euroopa Liit avalikult teada, et asub kohustuslikult peale suruma migrante, kelle ebaseaduslikku sisserännet ta ei kavatsegi takistama hakata, küll aga saab kohustuslikuks tavaliselt vabatahtlikkuse kontekstis kasutatav mõiste “solidaarsus”.

Oma kolmapäevases kõnes lubas Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen lammutada senise Dublinis süsteemi, mille alusel varjupaigataotlustega tegeleb riik, kuhu taotlejad esimesena saabuvad. Seega on võetud suund migrantide laialipaigutamisele kõikidesse liikmesriikidesse.

Euroopa Komisjoni siseasjade volinik Ylva Johansson kutsus laupäeval liikmesriike üles leppima kokku “kohustuslikus” solidaarsuses migratsiooniküsimustes. Solidaarsus tähendab Euroopa Liidu mõistes seega mittetegutsemist vastavalt oma võimalustele, vaid kohustusena peale pandud nõuet tegutseda oma riigi huvide vastu.

Enamik migrantidest rändavad parema elu otsinguil ja EL soovib neid riikide sotsiaalsüsteemide kukile elama panna. EKRE fraktsiooni liige riigikogus, ajaloolane Jaak Valge kõneles immigratsiooniteemalisel konverentsil Tartus, et ka kriisikoldest tulijate ülisuur osakaal on noortel meestel, kes selle asemel, et kodus naisi ja lapsi kaitsta, seiklevad Euroopas.

Viimastel aastatel on katsed varjupaigataotlejaid EL-i siseselt ümber kolida pälvinud nn Visegrádi neliku ehk Ungari, Poola, Tšehhi ja Slovakkia vastupanu, kuid mittenõustujaid on teisigi.

Euroopa Parlamendis esinenud Jaak Madison  kritiseeris Euroopa Komisjoni rändeprobleemide võimendamises.

“Kõige problemaatilisem on Euroopa Komisjoni tungiv soov peale suruda kohustuslikke migrandikvoote, mille tagajärjeks on liikmesriikide vahelised konfliktid,” sõnas Madison, kelle arvates on mitmed avatud piiripoliitikaga riigid nagu Saksamaa ja Rootsi eiranud fakti, et teineteisest absoluutselt erinevad kultuurid ja religioonid ei sobi kokku.

“Ja nüüd needsamad riigid tahavad eksportida oma rändeprobleeme ka teistesse liikmesriikidesse. Lahendage ise enda tekitatud migratsiooniprobleemid ja laske teistel riikidel otsustada ise enda migratsioonipoliitika üle,” lisas Madison, kes on seisukohal, et tervemõistusliku migratsioonipoliitikaga liikmesriike ei tohi panna vastutama teiste riikide vigade eest.

Juba aasta alguses hoiatasid mitmed riigid, et Saksamaa eesistumise ajal EL-is on oodata migrantide laialijaotamise pealesurumist ja nii on ka läinud. On aeg tõusta üles sellise poliitika vastu.