Brüssel üritab oma väärtusi kaitsval Ungari jätkuvalt käsi väänata

Maailm,
©Scanpix
“Eurofuuriaks” nimetatud Ursula von der Leyen.

Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen käskis Ungaril oma neljapäeval jõustuva LGBTQ-vastase seaduse osas kurssi muuta, vastasel juhul ootavat riiki õiguslikud tagajärjed.

“See seadus on häbiplekk. See on karjuvas vastuolus Euroopa Liidu väärtustega,” ütles von der Leyen Euroopa Parlamendi istungil.

“Kui Ungari olukorda ei paranda, kasutab komisjon oma volitusi lepingute kaitsjana,” lisas ta. “Euroopa ei luba kunagi üht oma ühiskonna osa häbimärgistada, olgu seda siis kas nende armastatu, vanuse, rahvuse, poliitilise arvamuse või usulise tõekspidamise pärast,” ütles von der Leyen.

Siinkohal tuleb märkida, et von der Leyen häbimärgistab Ungarit nende poliitiliste ja rahvuslike otsuste pärast.

Arvatavalt plaanib komisjon Ungari vastu rikkumismenetlust, mis võib viia Euroopa Kohtus suurte trahvideni. Ungari peaministri kantseleiülema Gergely Gulyási sõnul on tegemist enneolematu survekampaaniaga.

“Pole tähtis, et Brüssel tahab LGBTQ aktiviste meie lasteaedadesse ja koolidesse lasta, meie keeldume seda tegemast,” ütles Gulyas Budapestis ajakirjanikele.

“Asi ei ole homoseksuaalides,” on öelnud ka peaminister Orbán. “See puudutab laste ja vanemate õigusi,” kinnitas ta ja lisas, et ei kavatse avalikkuse teravast kriitikast ja enamiku EL-i kolleegide hukkamõistust hoolimata seadust tagasi võtta.

Juunis kiitis riigi parlament heaks seaduse, millega keelati homoseksuaalsuse ja soovahetuse propageerimine alaealistele. (AFP-AP-BNS-UU)

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused