Brüsseli poolt “ebademokraatlikuks” tembeldatud Ungari valitsus küsib rahvalt piirangute lõdvendamise kohta nõu

Maailm,
- Updated
Kontroll Ungari-Austria piiril Hegyeshalomis. (Foto:Scanpix)

Ungari valitsus alustas neljapäeval veebiküsitlust, kus uuritakse kodanikelt nende arvamust pandeemiapiirangute tühistamise kohta taas kasvama hakanud nakatumisnäitajate valguses.

Valitsus nimetab seitsmest küsimusest koosnevat küsimustikku “rahvuslikuks konsultatsiooniks”, mille eesmärk on hinnata avalikkuse meelsust. Küsimused puudutavad muu hulgas 11. novembril kehtestatud öist liikumiskeeldu ja hotellide ning restoranide sulgemist.

Küsitakse ka, kas spordiasutused nagu võimlad ja ujulad peaksid olema esimeste asutuste seas, mis piirangute lõdvendamisel taasavatakse, ja kas piirangud tuleks tühistada järkjärgult või korraga, kui pandeemia lõpeb.

Ungaril läks koroonaviiruse pandeemia esimestel kuudel võrdlemisi hästi, kuid sügisel ja talvel on olukord halvenenud.

Neljapäevase seisuga on kümne miljoni elanikuga riigis COVID-19 tagajärjel surnud 14 035 inimest. Suremuselt 100 000 elaniku kohta ollakse Euroopas 12. kohal.

Detsembri lõpus hakkas ööpäevane nakkusjuhtude ja surmade arv järkjärgult langema, kuid sel kuul on need taas kasvule pöördunud.

Sarnane küsitlus korraldati ka suvel, küsides rahva arvamust riigi avatuna hoidmise osas.

Eesti valitsuskoalitsioon rahva arvamust ei küsi, üheskoos lasti põhja esimene referendum 17 aasta jooksul. (AP-BNS-UU)

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused