Brüsseli suuvoodrid üritavad “Kolme mere algatust” selle loojatelt kaaperdada

Maailm,
- Updated
©Scanpix
2017. aastal osales Kolme mere tippkohtumisel ka president Trump.

Regionaalsel koostööformaadil “Kolme mere algatus” on tegelikult oma lugu, kuigi liberaalsed poliitikud üritavad seda projekti oma küljest näidata.

President Kersti Kaljulaid märkis teisipäeval Tallinna digitippkohtumisel, et kolme mere algatus on hea näide usaldatava ühenduvuse rakendamisest. Euroametnikust määratud riigipea võib mõelda mida tahes, aga “Kolme mere algatus” on siiski ettevõtmine, mille üheks osaks on Brüsseli diktaadi nurjamine teise formaadi kaudu.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kolme mere koostööformaat loodi 2015. aastal Horvaatia presidendi Kolinda Grabar-Kitarović ja Poola presidendi Andrzej Duda algatusel. Esimene Kolme mere tippkohtumine toimus 2016. aastal Dubrovnikus, Horvaatias. Kohtumine pani aluse iga-aastastele kõrgetasemelistele tippkohtumistele. Teisel tippkohtumisel, 2017. aastal Poolas Varssavis osales ka Ameerika Ühendriikide president Donald Trump, kes kinnitas ühendriikide tugeva toetuse algatusele ja selle eesmärkidele.

2018. aastal toimus kolmas tippkohtumine Bukarestis, Rumeenias, mille raames korraldati ka esimene Kolme mere ärifoorum. Bukaresti ärifoorumil leppisid Kolme mere riigid esmakordselt kokku Kolme mere regiooni prioriteetprojektides. Neljas Kolme mere tippkohtumine ja teine ärifoorum toimusid 2019. aastal Ljubljanas, Sloveenias, viies tippkohtumine ja veebifoorum toimusid 19. oktoobril 2020. aastal Tallinnas hübriidvormis.

Kuigi välisministeeriumi kodulehel kirjutatakse: “Kolme mere algatus (ingl k Three Seas Initiative e 3SI) on regionaalne koostööformaat, mis  ühendab 12 Aadria mere, Läänemere ja Musta mere vahel asuvat Euroopa Liidu liikmesriiki: Austria, Bulgaaria, Eesti, Horvaatia, Leedu, Läti, Poola, Rumeenia, Slovakkia, Sloveenia, Tšehhi ja Ungari. Algatuse partnerid on Ameerika Ühendriigid, Saksamaa ja Euroopa Komisjon. Ühiselt majandusse, taristusse ja energiajulgeolekusse panustades muudetakse Euroopa ühtsemaks”, on sisuliselt siiski tegu supi keetmisega EL-i katla ühes servas, kus Brüssel ei saa tšillit sisse loopida.

Kui paandunud Brüsseli liberaalid kuulutavad, et “Kolme mere algatus” on mingi globalistlik projekt, siis päris nii see pole – see on pigem endise Ida-Euroopa algatus, et vähem sõltuda vasakliberalismi soos ukerdavast Lääne-Euroopast.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused