Brüsselile sobimatud riigid aitavad oma rahvast: Poola vabastab noored tulumaksust

Maailm,
©EPA/Scanpix
Poolakad hoiavad oma maad ja rahvast igasuguse võõrapärasuse eest nii Idast kui Läänest.

Oma rahvuslikule kestmajäämisele rõhuvad Poola ja Ungari võtavad ette jõulisi samme, et parandada demograafilist olukorda läbi sünnitamise soodustamise ja oma inimeste kodumaale jäämise, mitte võõrsisserände kaudu, nagu Lääne-Euroopas tehakse.

Ungari peaministri Viktor Orbáni juhitav valitsus kavatseb rahvastikukriisi ületamiseks vabastada neli ja enam last sünnitanud emad elu lõpuni tulumaksust, anda noortele abiellunutele ette võimalus saada rohkem kui 30 tuhande euro suurune intressita laen, mis kustutakse pärast seda, kui neil on sündinud kolmas laps, samuti plaanitakse lastega peredele toetusi auto ostmiseks.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Samasugust teed pidi läheb Poola, kus parlamendi alamkoda kiitis heaks eelnõu, millega vabastatakse enamik alla 26-aastaseid töötajaid tulumaksust, et nad ei läheks teistesse Euroopa Liidu liikmesriikidesse tulusamat tööd otsima.

Noorte tulumaksust vabastamine oli üks valitseva Seaduse ja Õigluse erakonna maikuiste Euroopa Parlamendi valimiste kampaanialubadustest. Noorte väljarände peatamiseks mõeldud eelnõu esitasid valitsevad konservatiivid ja see võeti neljapäeva õhtul valdava häälteenamusega vastu.

Poolas kehtivast 18-protsendisest üksikisiku tulumaksust vabanevad alla 26-aastased noored, kelle teenistus ei ületa 85 500 zlotti (20 000 eurot) aastas. Summa on suurem kui Poola keskmine aastasissetulek – 60 000 zlotti enne maksude mahaarvamist.

Eelnõu peab heaks kiitma ka parlamendi ülemkoda ja allkirjastama president, kuid selles ei ole takistusi oodata. Meetmest võidab umbes kaks miljonit inimest, väidavad 1. augustil jõustuva eelnõu toetajad.

Poola suur oskustööjõu väljavool teistesse EL-i riikidesse kätkeb endas nii pikaajalisi demograafilisi ohte kui lühiajalisi probleeme, mis tulenevad töökäte puudusest majanduskasvu jätkumiseks.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused