Brüsselis kasutas politsei rändepaktivastaste protestijate vastu jõudu 

Maailm,
©ZUMAPRESS.com
Rändepakti vastased demonstrandid Brüsselis.

Brüsselis puhkesid pühapäeval rändevastaste meeleavaldajate ja Belgia politsei vahel kokkupõrked ning ning viimased võtsid kasutusele pisargaasi ja veekahurid.

Belgia politsei teatel avaldas Brüsseli eurokvartalis lõppeval nädalal ametlikult läbi surutud ÜRO rändepakti vastu meelt umbes 5500 inimest, kes kandsid plakateid sõnumitega “Meie inimesed esmajärjekorras” ja “Meil on kõrini, sulgege piirid”.

Paljud meeleavaldajad olid ÜRO rändepakti vastustava flaami rahvusliku erakonna Vlaams Belang toetajad.

Teises Brüsseli linnaosas korraldati vastumeeleavaldus, millest võttis osa umbes 1000 inimest, teatas politsei. Belgia võimud keelustasid rahutuste kartuses algselt mõlemad demonstratsioonid, kuid riigi kõrgeim halduskohus tühistas hiljem otsuse.

Nii nagu mitmes teiseski riigis on rändepakt muutunud poliitiliselt plahvatusohtlikuks ka Belgias. Peaminister Charles Michel jäi eelmisel nädalal juhtima vähemusvalitsust pärast seda, kui flaami rahvuslaste erakond N-VA otsustas protestiks rändepakti heakskiitmise vastu valitsusest lahkuda. Demonstrandid kutsusid pühapäeval Micheli tagasi astuma.

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused