Bulgaaria ei taha, et Kreeka rajaks piirile põgenikelaagri, vaid soovitab turvakeskusi väljaspool EL-i

Maailm,
©AP/Scanpix
Bulgaaria valvab oma piiri Türgiga hoolikalt.

Bulgaaria kaitseminister protestis Kreeka plaani vastu ehitada kahe riigi piirile põgenikelaager olukorras, kus rändelaine Türgi suunalt on kasvanud.

“Kreeka kava paigutada illegaalsed põgenikud meie piirile tähendab suhete pingestamist. See pole heanaaberlik ja on lisaks mittemõistlik,” ütles kaitseminister Krasimir Karakatšanov oma esmaspäevaõhtuses Facebooki postituses.

Kommentaar järgnes Kreeka rändeministri Notis Mitarakise nädalavahetusel tehtud avaldusele, et Ateena tahab ehitada kaks kokku tuhande kohaga kinnist põgenikekeskust – ühe riigi põhjaosas Bulgaaria piiril asuvasse Serrese piirkonda ja teise Ateena lähedale.

“Bulgaaria sõjavägi on valmisolekus ja ma tagan, et ei luba riiki uut põgenikelainet,” kirjutas Karakatšanov, parempoolse erakonna VMRO ja ühtlasi valitsuskoalitsiooni väiksema osapoole juht. “Bulgaaria ei maksa teiste inimeste arveid kinni!” lisas ta.

Bulgaaria piirneb kagus nii Kreeka kui Türgiga, kuid seni pole põgenikelainet riiki saabunud, seda ennekõike immigratsioonivastase riikliku poliitika tõttu.

Riigi konservatiivne peaminister Boiko Borisov tervitas hiljuti “nullmigratsiooni” tänu okastraadist aiale, mille Bulgaaria lasi ehitada oma 259 km pikkusele piirile Türgiga. Bulgaaria 493 km pikkust piiri Kreekaga valvab piiripolitsei ning ka seal pole viimasel ajal põgenikesurvet olnud.

Möödunud nädalal Ankaras toimunud läbirääkimistel Erdoğaniga tegi Borisov ettepaneku püüda leida lahendus olukorrale Süürias ning teha lõpp regiooni ähvardavale põgenikesurvele. Borisov on ammu rääkinud vajadusest rajada EList väljaspoole ELi rahastatud suletud turvakeskused. (AFP-BNS-UU)

Kommentaarid

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused