Bulgaaria kavatseb salakavala ÜRO rändepakti allkirjastamata jätta

Bulgaaria-Türgi piir peab migrante päris hästi kinni.

Bulgaaria teatas esmaspäeval, et võib liituda riikidega nagu USA, Ungari ja Austria ning lükata tagasi ÜRO pakti, mille eesmärk on üleilmset migratsiooni riikidele salamisi kohustuslikuks teha.

Bulgaarias võimuloleva erakonna Gerb asejuht Tsvetan Tsvetanov ütles esmaspäeval, et pärast kohtumist koalitsioonipartnerite Ühinenud Patriootidega otsustati, et Sofia leppele allkirja ei pane.

Pakti hakkavad kolmapäeval ametlikult arutama Bulgaaria parlamendi sise- ja välisasjade komisjonid ning sise-, välis- ja tööministeeriumid, vahendab BNS.

Seni loodeti, et lepe kiidetakse heaks Marokos 10.-11. detsembrini toimuval konverentsil, kuid üha enam riike on leppele vastu. Peamiselt on need riigid, mille ühiskond on immigratsioonile vastu, sest näeb selles ohtu oma kultuuriruumile.

USA lahkus pakti kõnelustelt mullu detsembris. Leppe on tagasi lükanud Austria, Ungari, Poola, Tšehhi, Horvaatia, Austraalia ja veel mitmed maad on teatanud, et see küsimus arutatakse siseriiklikult läbi. Eestis võitleb EKRE selle eest, et keeldujatega ühineks ka Eesti.

Kommentaarid