Bulgaaria peaminister: rändekriisi lahendamiseks tuleb sulgeda EL-i välispiir ja deporteerida illegaalid tagasi Aafrikasse

Maailm,
©Scanpix
Vahemerelt tabatud järjekordne last illegaalseid immigrante

Bulgaaria peaministri Bojko Borisovi arvates on migratsioonikriisi lahendamine võimalik vaid siis, kui Euroopa Liit sulgeb oma välispiiri, peab kinni juba EL-is viibivad illegaalsed migrandid ning deporteerib nad tagasi sinna, kust nad tulid.

Pärast seda, kui EL-i ülemkogu eel peetud kohtumine ebaõnnestus ning Saksamaa valitsus jõudis Merkeli ja tema siseministri Horst Seehoferi erimeelsuste tõtt lagunemise äärele, teatas Bulgaaria peaminister, et ei nõustu ühelgi juhul plaaniga, mis näeb ette migrantide tagasisaatmist sellesse EL-i riiki, kuhu nad kõigepealt saabusid.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Asi on ju selge: Kreeka, Itaalia ja Bulgaaria lasid migrandid läbi ning nood läksid Saksamaale,“ ütles Borisov. „Niimoodi ujutatigi Lääne-Euroopa migrantidega üle ja seepärast tahabki Lääne-Euroopa osa neist tagasi saata.“

Borisov on kindel, et paljud migrandid ei oleks üldse EL-i tulnud, kui Angela Merkel ei oleks neid kutsunud. Borisov ei ole nõus sellega, et nüüd hakatakse migrante tagasi Bulgaariasse saatma. Ta leiab, et Merkelil on õigus soovida kahepoolseid lepinguid migrantide tagasivõtmiseks vaid siis, kui EL-i välispiirid on korralikult kaitstud ja täielikult suletud.

„Enne, kui kedagi tagasi saatma hakatakse, tuleb kõigepealt nõustuda sellega, et me ehitame vanglad ja hoiame migrante seal,“ teatas Borisov. „Kui kõik riigid EL-i välispiiridel suudaksid teha sama nagu Bulgaaria, oleks migratsiooniprobleem lahendatud. Selleks on vaja mitut asja. Esiteks, tuleb toetada eesliinil olevaid riike ning garanteerida, et nad ei laseks enam oma territooriumilt sellist massi läbi,“ täpsustas Borisov. Lisaks nõustub ta ideega luua keskused väljapoole Euroopat, Tuneesiasse või Liibüasse.

„Me kulutame Aafrika riikide arenguabile tohutuid summasid; vaatame siis, kuhu see raha täpselt läheb ja kuidas seda kulutatakse, et peatada migratsioon,“ ütles Borisov.

Allikas: Breitbart

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused