Charlize Theron: Lõuna-Aafrika HIV-epideemia on rassismi tulemus

Maailm,
charlize-theron

Kuigi puuduvad sajaprotsendiliselt täpsed andmed, loetakse Lõuna-Aafrika Vabariiki maailma kõige suurema HIV-positiivsete arvuga riigiks. Lõuna-Aafrikas sündinud Ameerika näitlejanna Charlize Theron väitis hiljuti Briti vasakpoolse kallutatusega ajalehele The Guardian antud intervjuus, et tema arvates on see probleem suuresti rassismi tulemus.

Riigi HIV-positiivsed on tõepoolest selgelt jaotud riigi elanikkonna sees ebaproportsionaalselt: 2008. aasta uuringud näitasid, et neegritest on HIV positiivsed 13,6% samas kui valgete seas on sama number 0,3%, mis on suuresti sama Euroopa keskmiste numbritega.

Samas heidab näitlejanna väidetele kahtlust see, et 1994. aastast peale on Lõuna-Aafrika Vabariigis võimul olnud kommunistlike juurtega ning valgetevaenulik Aafrika Rahvuskongress ja seega kuulub riigis juba üle kahe aastakümne poliitiline võim mustanahalistele kodanikele.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused