Chemnitzis valmistutakse uuteks meeleavaldusteks, Saksamaale on saabunud ärevad ajad

Maailm,
©AFP/Scanpix

Migrandiuputuse all kannatava Saksamaa kohta võib öelda, et vägivaldsed rahutused pididki Merkeli poliitika jätkudes kunagi algama – nüüd aga ähvardavad need kaosega.

Endisel Ida-Saksamaal Chemnitzi linnas valmistuvad võimud ja erinevaid poliitilisi jõude toetavad inimesed uuteks meeleavaldusteks neljapäeval ja nädalavahetusel, teatavad BBC ja Deutsche Welle.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Tagesspieli andmeil kavandab neljapäevaks meeleavaldust parempoolne protestiliikumine Pro Chemnitz, kes algatas ka esmaspäevaõhtuse vägivaldseks muutunud protesti, kus tekkisid kähmlused vasakäärmuslastega. Kuigi peavoolumeedia räägib, nagu olnuks algatajaks immigratsioonivastased, on nii Saksamaal kui kogu Lääne-Euroopas kõige vägivaldsemaks muutumas vasakrühmitused. Nende organisatsioon Chemnitz Nazifrei plaanib Der Tagesspieli teatel korraldada ka neljapäeval vastumeeleavalduse.

DW andmeil kavandavad parempoolne immigratsioonivastane partei Alternatiiv Saksamaale (AfD) ja islamivastane tänavaliikumine PEGIDA nädalavahetusel ühist meeleavaldust, kirjutab BNS.

Kogu Saksamaad vapustanud protestide põhjuseks oli 35-aastase sakslase surm pühapäeval pärast kaklust kurjategijatest migrantidega. Politsei vahistas kahtlustatuna tema surma põhjustamises 22-aastase süürlase ja 21-aastase iraaklase.

Chemnitzi ülikooli poliitikauuringute professor Eric Linhart peab praeguseid sündmusi Saksamaa jaoks murrangulisteks. See on esimene kord, kui muidu rahulikud tavakodanikud on tänaval väljas koos parempoolsetega.  Migratsioonivastased meeleolud on juba pikalt olnud üleval sotsiaalmeedias, teema on viimastel aastatel rohkem esile tõusnud ja selle kriitikud on muutunud sõnakamaks, mis lubab eeldada, et need rahutused ei jää kindlasti viimasteks. Käesoleval aastal olid sarnased meeleavaldused Dresdenis, Cottbusis ja Berliinis, vahendab eestinen.fi.

Osalt on inimeste tänavale tuleku põhjuseks kuritegevus, milles on juhtiv roll migrantidel. Talvel avalikustatud Alam-Saksi liidumaa kuritegevuse statistika näitab, et kuritegevus suurenes aastatel 2014-2016 tervelt 10 protsenti. Üle 90 protsendi kasvust oli seotud varjupaigataotlejatega. Migrantidest suurim osa on alla 30-aastased mehed, kes on juba niigi riskigrupp kuritegevuse osas.

Endise Ida-Saksamaa osa ongi riigi tasemel rahutum, sest Saksamaa on kihistunud ja “osside” elustandard on “vesside” omast madalamaks jäänud. Samas on sotsialismiaja raskusi näinud idasakslased ühiskonnakriitilisemad, nad näevad paremini migrantide sobimatust ühiskonda ja hindavad rahvuslust — läänesakslased seevastu esindavad seda riigi osa, mis on muudetud poliitkorrektseks, ülisallivaks ja multikultilembeliseks, ennekõike aga on nad vasakliberaalide poolt Hitleri kuritegude eest vastutajateks tehtuna maadligi pekstud ega julge natsismisüüdistuste hirmus teha midagi, mis lubaks vasakpoolsetel neile silte külge kleepida.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused