CIA eksjuhi hinnangul oli Soleimani tapmine bin Ladenist suurem asi

Maailm,
©Scanpix
Iraan lubab kõrilõikajal Qassem Soleimani tapmise eest kätte maksta

USA Luure Keskagentuuri (CIA) endine juht David Petraeus avaldas arvamust, et Iraani revolutsioonikaardi kindrali Qasem Soleimani tapmine oli kaugelt suurem asi, kui terrorivõrgustiku Al-Qaeda kunagise liidri Osama bin Ladeni kõrvaldamine.

Petraeus kommenteeris juhtunut telekanali CBS poliitikasaates.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Petraeusi sõnul oli Soleimani positsioon Lähis-Idas võrreldav CIA juhi ja teiste USA luure- ja sõjaväejuhtide omaga.

USA tappis Osama bin Ladeni 2011. aastal Pakistanis sõjaväeoperatsiooni käigus.

Iraani revolutsioonikaardi endine juht Mohsen Rezaee hoiatas pühapäeval, et USA droonirünnakus hukkunud Soleimani surma eest kättemaksmisel võivad sihtmärkideks olla Iisraeli linnad Tel Aviv ja Haifa. Rezaee ütles seda Teheranis Soleimani mälestustseremoonial.

Liibanoni mõjuka šiialiikumise Hizbollah liider Hassan Nasrallah ütles pühapäeval, et USA relvajõud maksavad Soleimani tapmise eest. Nasrallah rõhutas, et USA baasid, sõjalaevad ja sõjaväelased on kõik “õiglased sihtmärgid” pärast Soleimani tapmist.

Nasrallah esines veidi enne seda, kui Iraagi parlament võttis vastu resolutsiooni, milles kutsuti valitsust tühistama sõjaline kokkulepe Washingtoni ja Bagdadi vahel ning saatma Iraagis äärmusrühmituse Islamiriik vastu võitlevad USA väed riigist välja. Ühendriikidel on praegu Iraagis umbes 5200 sõjaväelast.

USA sihtmärkide pihta on Iraagis viimase paari kuu jooksul tulistatud paarkümmend raketti.

NATO peasekretär Jens Stoltenberg korraldab esmaspäeval Põhja-Atlandi Nõukogu erakorralise istungi, et arutada olukorda Lähis-Idas seoses sündmuste arenguga Iraagis.

BNS

3 commentsOn CIA eksjuhi hinnangul oli Soleimani tapmine bin Ladenist suurem asi

 • Avatar
  uskmatu-toomas

  “Petraeusi sõnul oli Soleimani positsioon Lähis-Idas võrreldav CIA juhi ja teiste USA luure- ja sõjaväejuhtide omaga.”Näe kuuluski väga austusväärsesse mõrvarite kampa ? Sinna seltskonda kuulub nüüdsest ka meie iidol Trump !

 • Avatar

  See ei saa ju olla kuidagi OK, kui keegi lihtsalt omavoliliselt tapab ära talle ebameeldiva isiku, kolmanda riigi territooriumil, ilma et selle isiku süü kohta oleks mingisugustki tõestust ning rahvusvahelist volitust. Kas siis selline tegutsemine on OK kõikide riikide puhul? Või on taas “mõned sead võrdsemad”?
  Sama muster oli ju ka Iraagi riigi hävitamisel: väidetavad keemiarelvad, mida lõpks ei leitud ja siis selgus, et info oli alusetu, millele viidates rünnakut alustati.

 • Avatar

  Erinevus on lihtne ja see juures VÄGA oluline -BinLaden oli mitte riikliku formeeringu liige – Soleiman oli teise suveräänse riigi ametlik esindaja.
  See, et kumbki ei olnud TÕESTATULT sooritanud ühtegi kuritegu USA territooriumil on lihtsalt “kirsiks” tordil.
  See, et USA sooritab REGULAARSELT sõjakuritegusi (muude hulgas) teiste riikide territooriumil on aga kahjuks FAKT.
  Seda nad ka ise ei varja – seega RELVASTATUD VASTUHAKK nendele on iga selle riigi kodaniku püha kohus.
  Paralleel Eesti ja Vene vahel – VF-i armee peaks tungima meie aladele on igasugune vastuhakk legaalne ja õigustatud.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused