Clintoni e-mailid: Süüria valitsus tuleb kukutada, et kaitsta Iisraeli huve

Maailm,
Süüria konflikt
©AFP/Getty Images
Süüria konflikt

Ameerika Ühendriikide välisministri Hillary Clintoni e-mailidest, mille äsja avaldas Wikileaks, selgub, et USA on tahtlikult õhutanud konflikti Süürias, kaitsmaks Iisraeli tuumahegemooniat Lähis-Idas.

“Parim viis Iisraeli aidata” on Süürias “kasutada jõudu”, et kukutada sealne valitsus, kirjutas Clinton avalikuks tulnud e-mailis.

Kuigi Wikileaks dateerib selle kirja ekslikult 2000. aastasse, nähtub Türgis toimunud tuumakõnelusi mainivast tekstist, et selle saatis Clinton tegelikult detsembris 2012.

Clinton väidab, et Iisraeli ohustab Iraani tuumaprogramm ja see võib laieneda ka Süüriale ning Egiptusele. Selle ärahoidmine õigustab Clintoni sõnul sekkumist Süüria kodusõtta.

“Iraani tuumaprogrammi ja Süüria kodusõja vahel ei pruugi paista seost, kuid see on olemas,” kirjutas Clinton. “Iisraeli juhid muretsevad tegelikult – aga ei saa sellest rääkida –, et nad kaotavad oma tuumamonopoli.”

Iisrael on alates 2000. aastast väitnud, et Iraan on peagi välja töötamas tuumarelva.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused