Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

CNN tunnistas ennast süüdi teadlike valede levitamises Covingtoni katoliikliku kooli õpilaste kohta

-
08.01.2020
CNN-i süüdistatakse üha enam vasakliberaalse ideoloogia levitamises.
© Reuters/Scanpix

CNN nõustus teisipäeval minema kohtuvälisele kokkuleppele Covingtoni katoliikliku kooli õpilase Nicholas Sandmaniga, kes esitas märtsis CNN-i vastu süüdistuse laimamises.

„Nicholast pahatahtlikult rünnates pani CNN mängu kogu oma korporatiivse jõu, mõjuvõimu ja rikkuse; teda laimati ja kiusati, hoolimata tõsiasjast, et tegemist on alaealise lapsega,“ seisab märtsis esitatud kaebuses. Lisaks CNN-ile esitas Sandman samasuguse süüdistuse ka NBC Universali ja Washingtoni Posti vastu. Need kohtuasjad ei ole veel lahenduseni jõudnud.

Sandman nõudis CNN-ilt tema kohta esitatud valeväidete kompensatsiooniks 275 miljonit dollarit. Nimelt levitati Sandmani kohta videod, kus ta 18. märtsil Washingtonis toimunud abordivastasel meeleavaldusel, peas president Trumpi „Make America Great Again“ kirjaga müts, vaatab naeratades šamaanitrummi taguvat põlisameeriklast.

Sandmani hakati selle video põhjal süüdistama rassistlikus ja üleolevas käitumises. Meedias kujutati Sandmani ja teisi Covingtoni kooli õpilasi märatsevate ja rassistlike noortena. Hiljem selgus siiski, et põlisameeriklane Phillips oli ise Covingtoni õpilastele liginenud ja neid provotseerinud.

Sandmani advokaatide koostatud kaebuse kohaselt avaldas CNN juhtunu kohta 53 väärkajastust. Üks neist oli näiteks CNN-i arvamuslugu, milles süüdistati õpilasi rassistlikus lugupidamatuses põlisameeriklase vastu. Lisaks viskas CNN-i kaasautor Bakari Sellers avalikult Sandmani üle nalja ja mõnitas teda. HBO saatejuht Bill Maher nimetas aga poissi „väikeseks m—nniks“.

Sõltumatu uurimise tulemusel leiti aga, et puuduvad tõendid selle kohta, nagu oleksid õpilased korrutanud president Trumpi toetajate hüüdlauset „Build the wall“ [ingl k – ehita müür] ja et põlisameeriklase Phillipsi ütlused juhtumi kohta sisaldavad vastuolusid, mida ei ole võimalik kontrollida, kuna uurijad ei ole saanud temaga ühendust.

Alguses rääkis Phillips, et poisid astusid ise tema juurde, kuid tunnistas hiljem – pärast seda, kui pikem video tema sõnu ei kinnitanud –, et läks ise poistele ligi. Oma teises tunnistuses väitis Phillips, et püüdis maandada konflikti õpilaste ja nn mustade heebrealaste vahel, keda võib kuulda video taustal hüüdmas poiste suunas rassistlikke ja homofoobseid solvanguid.

Covingtoni piiskop Roger J. Foys rõõmustas poiste õigeksmõistmise üle: „Meie õpilased seati olukorda, mis oli veider ja ähvardav,“ ütles ta oma avaldus. „Olukorda arvestades oli nende reaktsioon arusaadav ja võiks isegi öelda et kiiduväärt.“

Allikas: National Review