CNN produtsent tunnistab: Trumpi “Venemaa jamad” on pidevalt üleval vaid vaatajanumbrite hoidmiseks

Maailm,
- Updated

USA korruptsioonivastane mittetulundusühing Project Veritas avaldas hiljuti ühe CNNi vanemprodutsendi videoülestunnistuse selle kohta, kuidas CNN on lasknud pidevalt eetrisse president Donald Trumpi Venemaa skandaali puudutavaid uudiseid, mille kohta puuduvad tõendid.

CNNi produtsent John Bonifield ütles Porject Veritase poolt avalikustatud videos, et Trumpi ja Venemaad puudutavad uudised on suuresti jamad. „Meil puuduvad igasugused kindlad tõendid,“ rääkis Bonifield. Tema sõnul käivad küll endiselt jutud sellest, kuidas edasise uurimise käigus kindlasti leitakse midagi, kuid Bonifield arvab, et tegelikult ei ole midagi leitud, muidu oleks see ajakirjandusele juba ammu teada. „Seega, mul on tunne, et neil ei ole midagi, aga nad ikka tahavad edasi urgitseda. Ja seega ma arvan, et presidendil on ilmselt õigus, kui ta ütleb, et tema peale käib nõiajaht. Et neil puudub suitsev relv. Et neil ei ole kindlaid tõendeid,“ ütles Bonifield.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Videos tunnistab Bonifield, et tema ei ole näinud ühtegi tõendit, mis kinnitaks, nagu oleks Trump pannud toime midagi ebaseaduslikku.

Lisaks ütleb Bonifield, et isegi juhul, kui Venemaa oleks mõjutanud USA valimisi, ei oleks selles olnud midagi väga erilist. Bonifield on enda väitel näinud diskussioone, mille kohaselt on Venemaa püüdlused mõjutada USA valimisi üsna tavaline nähtus ja et USA valitsus tegutseb sarnaselt üle kogu maailma kogu aeg. „Meie CIA tegeleb sellise jamaga kogu aeg, me oleme väljas ja üritame manipuleerida valitsusi,“ ütles Bonifield.

John Bonifield on töötanud CNNis ajakirjaniku ja produtsendina ligi 15 aastat. Project Veritase juhi James O’Keefe sõnul tutvustas Bonifield neile CNNi uudistetoimetust, kuid lisaks sellele andis aimu ka organisatsiooni kallutatud meelsusest ja Donald Trumpi vastasest agendast.

Bonifield mainib videos ka põhjuse, miks CNN ikka ja jälle Trumpi ja Venemaa uudist üles soojendab. Seda tehakse drastiliselt kahanenud vaatajanumbrite tõttu. Näiteks ei tahetud isegi Pariisi kliimaleppega seotud teemasid kuigi pikalt kajastada, CNNi juhi Jeff Zuckeri ettepaneku kohaselt liiguti kiiresti tagasi Venemaa teema juurde.

Ta ütleb ka, et on näinud, kuidas CNN suhtub president Trumpi väga teistmoodi, kui suhtus president Obamasse. „Küllap tahavad väga paljud liberaalsed CNNi vaatajad näha Trumpi teemade üksikasjalikku lahkamist. Ja ma arvan, et kui me oleksime lahanud samamoodi president Obamaga seotud teemasid, nagu me teeme Trumpi puhul, oleksime oma vaatajatest ilma jäänud.” Ta lisab, et tema arvates on Trump praegu presidendiks igati sobiv.

Project Veritas ja O’Keefe esitavad Bonifieldi video ühe osana suuremast uurimistööst nimega „American Pravda“.

Tõlkis ja refereeris Triin van Doorslaer

Allikas: Breitbart 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused