Dalai-laama Rootsis: Euroopa kuulub eurooplastele, pagulasi peab aitama, kuid nad peavad naasma oma kodumaad taastama

Maailm,
- Updated
©Raigo Pajula/Postimees
Dalai-laama Tenzin Gyatso on külastanud ka Eestit.

1989. aastal Nobeli rahupreemia võitnud  Tiibeti vaimne liider dalai-laama ütles kolmapäeval Rootsis esinedes, et Euroopa kuulub eurooplastele ning et pagulased peaksid esimesel võimalusel naasma oma kodumaale seda taastama.

Rootsi suuruselt kolmandas ja ühes migrantiderohkemas linnas Malmös esinenud dalai-laama raputas publikut sõnadega, et Euroopa on “moraalselt vastutav” pagulaste abistamise eest, kuid hädaolukorra vaibudes peaksid need inimesed koju tagasi nimema.

“Võtke nad vastu, aidake ja harige neid … aga lõpuks peaksid nad üles ehitama oma riigi,” ütles 83-aastane Tiibeti liider, kes põgenes oma maa pealinnast Lhasast kartuses oma elu pärast ajal, mil Hiina viis tiibetlaste ülestõusu purustamiseks sinna oma väed.

Ta lisas, et Euroopa kuulub eurooplastele, ja nad peavad ise pagulastele selgeks tegema, et ainult nemad saavad oma kodumaa taaselustada.

Maailmas ringi liikuv ja miljonite budistide ees esinev dalai-laama rääkis Malmös Mahatma Gandhi ja Martin Luther Kingi ideedest vaid kolm päeva pärast seda, kui immigratsioonivastane erakond Rootsi Demokraadid olid teinud paremuselt kolmanda tulemuse Rootsi parlamendivalimistel.

Allikad: kansalainen.fi, France24

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused