David Horowitz Breitbartis: Mis pagana asi on valgete privileeg?

Maailm,
- Updated
Rassism?
©Scanpix
Rassism?

USAs on hakatud ettevõtetele, ülikoolidele ja isegi lasteaedadele korraldama erinevaid koolitusi, mille eesmärk on rääkida nn valgete privileegist ja panna koolitustel osalevad valged end oma nahavärvi pärast võimalikult ebamugavalt tundma.

Valgetele püütakse – seda hoolimata nende kavatsustest, uskumustes, käitumisest või staatusest – pookida külge silt, nagu oleks valgetel mingid erilised privileegid teistsuguse nahavärviga inimesi rõhuvas rassisüsteemis.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

David Horowitz küsib aga Breitbartis: „Mis pagana asi on valgete privileeg?“ Seda USA-s, riigis, kus nahavärvi alusel diskrimineerimine on olnud ebaseaduslik juba 60 aastat.

Poliitiliselt mittekorrektne vastus kõlaks: valgete privileeg on olla ainus rassiline/etniline grupp maakeral, mida tohib ilma igasuguste probleemideta solvata ja taga kiusata. Sedalaadi tagakiusamine on lausa kohustuslik igaühele, kes peab end n-ö valgustatuks ja näeb vaeva „sotsiaalse õigluse“ jaluleseadmisega. Siia alla kuuluvad meedia, popkultuur, haridussüsteem ja erinevad nn arvamusliidrid. Kindlasti ka USA demokraadid.

Valgete privileeg kujutab endast privileegi olla keegi, keda peetakse ebausaldusväärseks, eelarvamustega inimeseks, kes on pime ebaõigluse suhtes, mida tema nahavärv väidetavalt on põhjustanud.

Ühesõnaga, tänapäeva poliitilises kultuuris on väga trendikas nõuda orjapidamise eest reparatsiooni ameeriklastelt, kelle esivanemad isegi ei omanud orje, kes isegi ei elanud orjapidamise ajal Ameerikas ja kes tegelikult kannatasid ise etnilise või religioosse rõhumise all.

USA seisab praegu silmitsi siseriikliku poliitilise kriisiga piiriküsimuse tõttu, põhjusel, et Kesk- ja Lõuna-Ameerika riikide vasakpoolsed ning korrumpeerunud poliitikud on viinud oma rahvad vaesusesse ja inimesed on otsustanud tungida illegaalselt USA-sse. Olukord rohkete ressurssidega lõunapoolkeral on niivõrd halb, et juba praeguseks on ligi 20 miljonit sealset elanikku rikkunud USA seadusi, viinud pankroti äärele USA sotsiaalkindlustus- ja haridussüsteemi ning ummistanud USA vanglad. Vasakpoolsete meelest on aga müüri ehitamine illegaalse massiimmigratsiooni peatamiseks valge rassism.

Sotsiaalse õiglusega tegelev veebileht Tolerance.org selgitab oma kodulehel nn valgete privileegi järgmiselt:

„Tundub igati loogiline, et igale inimesele antakse kõigepealt võimalus end tõestada. Selline on väidetavalt Ameerika ideaal. Kuid värvilistel inimestel seda võimalust sageli ei ole, ja sellel on väga otsesed tagajärjed. Näiteks programmid nagu „Stop and Frisk“, millest New York hiljuti loobus, olid suunatud ebaproportsionaalselt sageli mustanahaliste ja latiinode vastu.“

Tegelikkuses oli „Stop and Frisk“ New Yorki õiguskaitse poolt käima lükatud programm, mille eesmärk oli viia läbi juhuslikke kontrolle illegaalsete relvade konfiskeerimiseks. Programmi algatasid konservatiivsed vabariiklased, kuid sellest loobuti vasakpoolsete demokraatide nõudel, kes nimetasid seda rassistlikuks.

Paraku jäetakse siinkohal sageli märkimata politsei eesmärk, jäetakse kõrvale nende inimeste kriminaalne tegevus, kes võib-olla tõesti on ebaproportsionaalselt sageli mustanahalised ja latiinod, ning keskendutakse selle asemel nähtamatule ent õelale rõhujale, valgele privilegeeritule.

Tegelikkuses näitab statistika (Manhattan Institute), et 98% New Yorkis toimepandud tulistamistest on sooritatud mustanahaliste või latiinode poolt ja et tegemist on käitumusliku, mitte rassilise probleemiga.

Nn valgete privileeg on miraaž. Manhattan Institute’i raporti kohaselt saavad tulistamiste ja mõrvade arvu vähenemisest kõige enam kasu just mustanahalised ja latiinod, seega peaks programmid nagu „Stop and Frisk“ aitama otseselt kaasa nende kogukondade elukvaliteedi paranemisele. „Valgete privileeg“ ise on aga rassistlik termin, lisaks ka osake totalitaarsest ideoloogiast – identiteedipoliitikast.

Valgete privileegi idee on reaalsusest niivõrd kaugenenud, et CNNi analüütik Areya Martin süüdistas hiljuti telekanali Fox News saatejuhti David Webbi konservatiivsuses, kuna too oli väidetavalt saanud kasu nn valgete privileegist. Ainult et Webb on mustanahaline.

Just niisugune ongi rassismi praegune definitsioon. Kõik, mis ei meeldi, kõik, mis ei sobi – on valge. Iga valge on oma nahavärvi vang.

Lõppude lõpuks on „valgete privileeg“ aga orwellik konstruktsioon, mille abil tehakse patuoinaks valgeted ameeriklased, kes tegelikkuses, ja koos vähemustega, on aidanud luua kõige tolerantsema ja kaasavama ühiskonna inimkonna ajaloos.

Allikas: Breitbart

Refereeris Triin van Doorslaer

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused