Davis: London ei lase endale kahjulikke Brexiti-tingimusi peale suruda

Maailm,
- Updated
AFP_RZ89Z

Suurbritannia Brexit-ikõneluste juht David Davis ütles pühapäeval, et London ei lase endale Euroopa Liidu kehtestatud ajakava tõttu ebasoodsaid tingimusi peale suruda.

Davisel tekkisid sel nädalal EL-i ametivenna Michel Barnier’ga lahkhelid EL-ist lahkulöömise arve küsimuses, mis Brüsseli sõnul peaks olema 100 miljardit eurot, kuid millest britid kuuldagi ei taha.

Barnier’le teeb muret, et ta ei saa vastust rahaküsimusele ja püüab meid survestada, ütles Davis BBC telesaates. “Ma ei kavase lasta neil kasutada ajasurvet, et meile x-i, y-t või z-i peale suruda.”

Barnier nõudis esmaspäeval, et britid asuks tõsiselt läbirääkimisi pidama, sest EL-ist lahkumise tähtaeg 2019. aasta märts ei ole enam mägede taga, kuid pooled pole suutnud kokku leppida selleski, kas esmalt tuleb kindlaks määrata Brexiti tingimused või Suurbritannia tulevased suhted EL-iga.

Davise sõnul ongi eurooplastega see häda, et “nad ei räägi tulevikust, nad räägivad ainult nn lahutustoimingutest”.

AFP – BNS

FOTO: AFP/Scanpix

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused