Davosis netihiiglaste hukku kuulutanud Soros pelgab tegelikult nende kontrollimatust

Maailm,
- Updated
©Scanpix
George Soros

Globalismi ja multikultuursuse ekspordis ning rahvusriikide hävitamise ja Euroopa pagulastega üleujutamise soovis süüdistatav skandaalne miljardär George Soros süüdistas majandusfoorumil Davosis omakorda selliseid mõjukaid internetikeskkondi nagu Facebook ja Google totalitaarsete jälgimisvõrgustike loomises.

Õigemini usub Soros, et nad võivad kellegi soovil nii toimida. Ometigi on sotsiaalmeedia just sõnavabaduse, mitte totalitarismi sümboliks. Kahtlemata on sotsiaalmeedias olemas suured ohud nii masside mõjutamise kui ka sallimatuse õhutamise võimaluse näol, kuid selliste kanalite sulgemine või range kontroll viitab pigem demokraatia puudumisele kui selle kaitsele.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Facebook ja Google on üha mõjukamad monopolid, mis võivad tunda poolehoidu autoritaarsetele režiimidele,” arvab Soros, eirates või mitte teades Venemaa Putini-vastaste jõudude või Iraani opositsiooni teateid, kuidas miljardäritaadi luuludele vastupidiselt tabab seal rahutuste puhkedes sotsiaalmeediakanaleid tsenseerimine ja sulgemine just võimude poolt.

Ilmselt ei tea eakas ja elukauge globalismipioneer ka seda, et paljud rahvusmeelsed ja traditsioonilist peremudelit pooldavad jõud on just neid sotsiaalmeediakanaleid süüdistanud multikultuurset elulaadi vastustavate inimeste tsenseerimises ja nende kontode sulgemises. Nii on ka Eestis suletud FB-lehekülg “Pagulaste vastu” ja ajutise keelu saanud “Ei pagulastele”, samas kui kommuuni “Virginia Woolf sind ei karda!” lehel ootavad kommentaatorid 50+ vanuses inimeste kiiremat surma. Tõsi küll, mitte Sorose oma.

Soros ei tea ilmselt sedagi, kuidas Facebooki tegevjuht Mark Zuckerberg ütles 2016. aasta veebruaris Berliinis peetud kõnes, et ettevõte peab tõhusamalt takistama vihakõne levimist sisserändajate vastu. Tsenseerimine või jälgimine on tavapärane just Lääne poliitkorrektsete režiimide juures, tõeliselt totalitaarsed režiimid keeravad sotsiaalvõrgustikud vähimagi ohu puhul sootuks kinni.

Võib eeldada, et Soros ei karda mitte seda, et Google ja Facebook hakkavad kuuletuma totalitarismile, vaid seda, et nad ei hakka seda tegema  – et nad ei kuuletu globalistidele, kes sooviksid kõigi rahvusmeelsete ja parempoolsete hääle sootuks summutada. Pärast peavoolumeedia ülevõtmist Läänes vasakliberaalsete jõudude poolt on sotsiaalmeedia võtnud suuresti üle traditsioonilise meedia rolli, kust sageli suunatakse ka vastupanuliikumist globalismile. Seda just ennast maailma nabaks pidav eakas miljardär ilmselt pelgabki.

Foto: AFP

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused