Demokraadid kutsuvad esile siseriiklikku kriisi ja destabiliseerivad olukorda

Maailm,
- Updated
©Scanpix
USA-Mehhiko piiritara hoiaks ära palju probleeme

Võitlus USA-Mehhiko piirimüüri pärast ei näita taandumise märke. Demokraatide arvates on tegemist n-ö teadlikult esile kutsutud kriisiga – tuhanded vägivaldsed immigrandid, kes ründavad USA piiri ja piirivalvureid, miljonid Ühendriikides elavad kriminaalsed illegaalid, see kõik olevat nende sõnul väljamõeldis, kuid ei ole.

Piiritara vastaste eestkõnelejaks on USA kongressi esindajatekoja värske spiiker Nancy Pelosi. Ka teised demokraadid nimetavad müüri ehitamise plaani ebamoraalseks. „Piiril lõksus olevad naised ja lapsed ei kujuta endast mingit julgeolekuriski ega humanitaarset väljakutset,“ ütles Pelosi, jättes muidugi targu mainimata kõik illegaalselt piiri ületavad elujõust pakatavad noored mehed. Levitades ise piiriolukorra kirjeldamisel teadlikult valet, süüdistab Pelosi samal ajal Trumpi pahatahtlikkuses ning valede rääkimises.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Demokraadid ütlevad, et Trumpi poolt oli valitsuse töö peatamine piiritara ehituseks raha saamiseks ohtlik, ebamoraalne ja ebaaus samm. Ometi on nii vabariiklased kui ka demokraadid lubanud juba 32 aastat Mehhikoga piiri sulgemist, pole sellega aga siiani hakkama saanud.

President Trumpi sõnul kujutab piiril valitsev kaos endast tõelist humanitaar- ja julgeolekukriisi. Ja kui riigi julgeolek ei ole tööseisaku kehtestamiseks piisav põhjus, siis mis selleks üldse on?

Tegelikkuses võib aga öelda, et tööseisaku tõelisteks põhjustajateks on Pelosi, senati vähemuse liider Chuck Schumer ja vasakpoolsed demokraadid, kes ei lase föderaalvalitsusel tegeleda piiri turvaliseks muutmisega. Ja oma igasuguse õigustuseta õeluse kaitsekilbina kasutavad nad riigitöötajaid.

Oma pöördumises lükkas president Trump selgelt ümber väited piirimüüri ebamoraalsusest. „Miks ehitavad rikkad poliitikud oma kodude ümber müüre, aedu ja tarasid? Nad ei tee seda põhjusel, justkui vihkaks nad kõiki väljaspool asuvaid inimesi. Nad teevad seda, kuna armastavad kõiki seesolijaid,“ ütles Trump.

„Ainsana on ebamoraalne see, kui poliitikud midagi ei tee ja lubavad jätkuvalt veel rohkemate süütute inimeste jubedat ohvriks muutmist,“ lisas ta.

Trump tõi välja ka arvud illegaalsete immigrantide kriminaalse tegevuse kohta ja selle kohta, kui paljud ameeriklased surevad narkootikumide üledoosi tõttu, mida smugeldatakse USA-sse halvasti kaitstud piiride kaudu.

Allikas: Breitbart

Refereeris Triin van Doorslaer

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused