Demokraatia mõnitamine: Saksa valitsus kiitis heaks paremäärmusluse vastase seaduseelnõu. Miks mitte kõigi äärmusluste vastast?

Maailm,
- Updated
Saksa politsei toimetab islamist Ali Bashari vanglasse.

Kui tapetakse inimesi, siis kas on vahet, teeb seda vasak-, parem- või islamiäärmuslane? Terrorismi all kannatav Saksamaa on leidnud, et “paremäärmuslaste” vastu tuleb teha eraldi eelnõu.

Demokraatia reeglite järgi peaks ühe seadusega reguleerima kõiki äärmuslusi, kuid Saksamaa leiab, et nuhelda tuleb üht eraldi. Kui iraaklane Ali Bashar (pildil) vägistas ja tappis 14-aastase koolitüdruku Susanna Maria Feldmani, siis ei leitud küll vajadust islamisisserändajate metsikuste pidurdamist eraldi seadusega reguleerida.

Kantsler Angela Merkeli kabinet võttis vastu meetmed, mille peaeesmärgiks on relvamüügi ja vihakõne reguleerimine internetis. Eelnõu jõustumiseks tuleb see heaks kiita veel parlamendis, vahendab BNS.

“Paremäärmuslikust ekstremismist ja paremäärmuslikust terrorismist lähtuv oht ning nendega kaasnev antisemitism on Saksamaal kõrge ja me ei saa seda liiga palju rõhutada,” ütles Saksa siseminister Horst Seehofer pressikonverentsil. Aga kuidas on lood islamistidega, kelle “vägitegudest” kuuleb aina rohkem?

Seda seadust tehakse ajal, mil Saksamaal vohab vasakäärmuslaste vägivald immigratsioonivastase erakonna AfD vastu ja islamiäärmuslaste pussitamised tänavatel on “uueks normaalsuseks” saamas. Kas on oodata ka seadust vasak- ja islamiäärmusluse vastu? Vaevalt – selle jaoks eraldi seadust teha ei taheta, sest liiga üksikasjalik seadus ei lubaks poliitkorrektselt silmi kinni pigistada.

Saksamaal võeti juba 2017. aastal vastu seadus, mis nõudis sotsiaalmeediafirmadelt äärmusliku sisu eemaldamist, ähvardades vastasel juhul kuni 50 miljoni euro ulatuses trahvidega. Seadus kiideti heaks pärast rändevoo kõrghetke 2015. aastal, millega kaasnes “paremäärmusliku retoorika” kasvamine. Saksamaal mõeldakse selle mõiste all seda, kui inimesed on massiimmigratsiooni vastu.

Uue seaduse järgi nõutakse politsei informeerimist rassivihale õhutavatest ja tapmisähvarduste postitustest. Sellistel juhtudel on korrakaitsel õigus nõuda platvormidelt ebaseadusliku sisu postitanud kasutaja andmeid. Aga kui vasakpoolne teeb juudivastase ähvarduse – on ju antisemitismis süüdistatud ka padupunaste Briti leiboristide liidrit Jeremy Corbyni?

Tahtmatult tekib mõte – mis saab siis, kui Facebookist leitakse ähvardus tappa AfD liige, kes Saksamaa mõistete järgi on ise “paremäärmuslane”? Kas see postitus jääb üles, sest ei mahu paremäärmusluse vastase seaduse alla – kui selle tegi näiteks sotsiaaldemokraat? Tundub absurdsena? Aga Lääne mõtlemislaad ongi juba absurdne.

Kolmapäeval heakskiidetud meetmed näevad ette ka samme tulirelvade kurjategijate kätte sattumise vastu. Relvaoste hakkab kontrollima Saksa sisejulgeoleku järelevalve, kes teeb selgeks, kas ostja on seotud mõne äärmusliikumisega. Loodetavasti keeldutakse relvi müümast ka antifadele või radikaliseerunud moslemitele. Kuigi vaevalt et viimased relvi seaduslikest allikatest hangivad.

Miks võideldakse Lääne-Euroopas nii aktiivselt “paremäärmuslusega”? Seda asja on selgitatud Prantsusmaa näitel – kuna seal on islamiterrorism tõusuteel, siis relvastuvad ka etnilised prantslased, et kaitsta oma kodu. Kuna pinged on kõrgel, siis viskab aeg-ajalt mõnel “paremäärmuslasel” vint üle ja ta avab kellegi pihta tule.

Prantsuse politsei on tegelikult võrdselt karm nii islami- kui paremäärmusluse vastu, kuid esimeste taltsutamist ei reklaamita, sest see võiks kaasa tuua moslemite massilise radikaliseerumise ja nendepoolse vägivalla, mida Prantsusmaa kardab ülekõige.

Seetõttu suunatakse löök “paremäärmuslaste” ehk prantslaste vastu, sest nende puhul kardetakse, et vastupanu islami leviku vastu võib kasvada üldrahvalikuks rekonkistaks ehk moslemite väljaajamiseks. Seda suunda kinnistatakse kõigi nende “avatuse”, “sallivuse”, “mitmekesisuse” ja muude loosungitega, mis lubavad muuta prantslaste võitluse selle vastu, et nende kodumaa islamiseeruks, muutuks terroristide pesaks ja Kolmanda maailma prügikastiks, tavaliseks kriminaalkuriteoks.

Kõige tobedam kogu loo juures on see, et Saksamaa ei tundu isegi mõtlevat selle peale, miks on Euroopa rikkaimas riigis pinged nii üleval ja äärmuslused nii aktiivsed. Ehk tuleb see “rikastavatest” erinevustest multikultimaal? (AFP-BNS-UU)

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused