“Diktatuuri” ei tulegi: Budapestis lõdvendatakse esmaspäevast viirusepiiranguid

Maailm,
©AFP/Scanpix
Ungari võttis võitlust pandeemiaga tõsiselt – sõdurid desinfitseerivad hooldekodu ümbrust, milles levis koroonaviirus.

Ungari valitsuse teatel lõdvendatakse Budpestis liikumispiiranguid esmaspäevast, ehk kaks nädalat pärast nende tagasi tõmbamist mujal riigis.

Märtsi lõpus kehtestatud kodus püsimise nõue tühistatakse, sest ka Budapestis on epideemia lõpuks alistatud, ütles peaminister Viktor Orbán laupäeval.

“Saavutasime esimeses lahingus epideemia vastu hiilgava võidu, seda tänu varakult kehtestatud meetmetele ning maakohtade ja pealinna kodanike distsipliinile,” lisas ta Facebooki postituses.

Pea kümne miljoni elanikuga Ungari on teatanud 3500 koroonaviiruse juhtumist ja 448 surmast.

Maakohtades hakati koroonapiiranguid lõdvendama juba 4. mail, kuid valitsus jättis need jõusse Budapestis ja selle ümbruses, kus on tuvastatud suurem osa Ungari haigusjuhtudest.

Alates esmaspäevast on avatakse restoranid ja hotellid, aga ka pargid, mänguväljakud ja loomaaiad, ütles minister Gergely Gulyás.

Poed võivad olla edaspidi lahti ka pärast kella 15:00, kuid hommikul on endiselt reserveeritud kolm tundi ainult üle 65-aastastele ostlejatele, lisas Gulyás.

Maski kandmine poodides ja ühistranspordis jääb ka edaspidi kohustuslikuks, nagu jääb ka 1,5 meetrise sotsiaalse distantsi hoidmine avalikus ruumis, ütles minister.

Ungari valitsuse sammud mõjuvad kahtlemata närvesöövalt Brüsselile, sest võtavad võimaluse peaminister Viktor Orbanit võimuhaaramises süüdistada, ning näitavad, et liberaalid valetasid Ungari kohta. Peaminister lubas kohtumisel Serbia presidendiga eriolukorra mai lõpus tühistada. (AFP-BNS-UU)

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused