Dokumendid paljastavad: Trumpi „Vene-sidemete“ afäär korraldati Hilary Clintoni skandaalide varjamiseks

Rubriik Maailm On
- Updated
©Scanpix
Hillary Clintonil on palju tumedaid tegusid varjata.

USA riikliku luure (DNI) direktori John Ratcliffe’i poolt hiljuti avalikustatud dokumendid paljastavad, et endine CIA direktor John Brennan teavitas president Obamat 2016. aastal Hillary Clintoni kampaaniameeskonna plaanist süüdistada presidendiks pürgivat Trumpi nn Vene koostöös, seda eesmärgiga hoida avalikkuse tähelepanu eemal Hillary Clintoni e-kirjade ja eraserveri skandaalist.

Ratcliffe avalikustas kaks lehekülge Brennani käsitsikirjutatud märkmeid, mis olid tehtud pärast Obama informeerimist, ning CIA memo, millest nähtub, et CIA pöördus küsimuse võimaliku edasise uurimise eesmärgil ka FBI poole.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Suur osa Brennani käsitsikirjutatud märkmetest on küll kinnikaetud, kuid nähtaval olevad osad ütlevad järgmist: „Me [kogume] [kinnikaetud] Venemaaga seotud tegevuse osas lisateavet.“ Lisaks seisis märkmetes: „Viita sellele, et Hillary Clinton kiitis väidetavalt heaks [26. juulil] ühe oma välispoliitikanõuniku ettepaneku mustata [sic!] Donald Trumpi kunstliku skandaaliga Vene eriteenistuste sekkumisest.“

Ülejäänud osa Brennani märkmetest on seotud erinevate Obama administratsiooni ametnikega ja sellega, mida nad ütlesid või kuidas nad soovisid asjaga jätkata.

RealClearInvestigationi ajakirjanik Paul Sperry juhtis esmaspäeval Twitteri sõnumis tähelepanu asjaolule, et Trumpi mustamise osas Clintonile nõu andnud isik oli ilmselt Jake Sullivan, kes on praegu Bideni kampaania üks juhtivisikuid. Sperry väitel andis Clinton Sullivani plaanile oma nõusoleku 26. juulil 2016, kõigest neli päeva enne seda, kui FBI alustas Trumpi kampaania uurimisega.

Ratcliffe’i avalikustatud CIA memo kannab kuupäeva 27. september 2016 ja see oli suunatud FBI tolleaegsele juhile James Comey’le ning FBI asedirektorile Peter Strzokile soovitusega viia läbi täiendav uurimine. CIA andis uurimise üle FBI-le, kuna tegemist oli nn Crossfire Hurricane (Trumpiga seotud juhtum) uurimisega ja siseriiklike uurimistoiminguid viib läbi ainult FBI.

Möödunud nädalal ütles Comey senati ees tunnistusi andes, et ei mäleta sellisest infost midagi – olgugi, et just tema vastutas selle konkreetse uurimise järelevalve eest.

Puuduvad igasugused tõendid selle kohta, et FBI oleks asunud uurima Clintonit Trumpiga seotud ettepaneku osas, samuti ei teavitatud CIA kahtlustest ühtegi kongressi liiget.

Esindajatekoja justiitskomitee vabariiklasest juhtivliige Jim Jordan kirjutas teisipäeval: „Me teame nüüd, et John Brennan ja Hillary Clinton organiseerisid pettusega Vene sidemete skandaali koos Obama/Bideni administratsiooniga, et juhtida ameeriklaste tähelepanu kõrvale Clintoni e-kirjade skandaalilt. Nõiajaht kujunes hullemaks, kui me iial oleks osanud oodata.“

Allikas: Breitbart

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused