Dokumentaalsari viis otsuseni sulgeda Põhjamaade soouuringute instituut

Maailm,
- Updated

Põhjamaade ministrite nõukogu otsustas sulgeda Põhjamaade soouuringute instituudi (NIKK).

Siiani on NIKK olnud Põhjamaade võrdõiguslikkuse ja soouuringute lipulaev ning tegelenud soolise võrdõiguslikkuse nn teadusliku aluse väljatöötamisega sotsiaal- ja hariduspoliitika jaoks. NIKKi üheks olulisemaks ülesandeks on olnud feminismi ja sotsiaalse õigluse liikumise propageerimine Põhjamaades.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Otsus NIKK sulgeda võeti väidetavalt vastu peale Norra riigitelevisioonis näidatud dokumentaalsarja „Hjernevask“ (norra keeles: ajupesu). Sarja pani kokku Norra koomik Harald Eia, kes demonstreeris veenvalt, kuivõrd lootusetult ebateaduslik on NIKKi tegevus.

Eia käis kaameraga NIKKis ringi ja küsis NIKKi juhtivatelt teadlastelt üsna süütu loomuga küsimusi. Seejärel võttis ta saadud vastused ja tutvustas neid maailma teistele juhtivatele teadlastele, peamiselt Suurbritannia ja USA teadlastele, paludes neil kommenteerida Norra kolleegide väiteid. Nagu arvata oligi, tegid Norra võltsteaduse tulemused rahvusvaheliselt tunnustatud teadlastele palju nalja, seda peamiselt seetõttu, et kõik NIKKi väited on puhtalt ideoloogilised ja puudub igasugune empiiriline materjal nende tõestamiseks.

Eia filmis üles rahvusvaheliste teadlaste reaktsioonid, läks nendega tagasi Oslosse ja näitas neid NIKKi teadlastele. Selgus, et empiirilise tõestusmaterjaliga silmitsi seistes ei osanud soouuringutega tegelejad suur midagi kosta, ammugi veel oma ideid kaitsta.

Dokumentaalsarja näidati seejärel ka teleekraanil ning inimesed hakkasid õigustatult esitama küsimusi, milleks on vaja kulutada igal aastal 56 miljonit eurot maksumaksja raha ideoloogiapõhise tegevuse rahastamiseks, millel puudub igasugune teaduslik alus.

Tõsiasi, et sooteooria uhke õhulossi purustamiseks piisas vaid ühe koomiku paarist lihtsast küsimusest näitab, kui õõnes see ideoloogia on.

Nimetatud dokumentaalsarja ei ole lubatud näidata Rootsis ja seda ei tohi näidata koolides.

Dokumentaalsari on jagatud osadeks, millest igaüks käsitleb üht sooideoloogiaga seotud teemat ja videoid võib vaadata: SIIT 

Allikas: ageofshitlords.com (tõlkinud Triin van Doorslaer)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused