Donald Trumpi positsioonid USA presidendivalimiste eel aina paranevad

Maailm,
©Scanpix
Praegune ja ilmselt ka tulevane USA president.

Ameerika Ühendriikide uuringufirma Democracy Institute/Sunday Express Poll hiljutine küsitlus näitab, et president Donald Trump on edestanud oma demokraadist kandidaati üleriigiliselt 3%-ga ja võtmeosariikides 7%-ga.

Vabariiklaste valimiskongressi järgselt tegi Trumpi populaarsus hüppelise tõusu ja ta juhib nüüd Joe Bideni ees vastavalt 48% ja 45%. Uuring viidi läbi vahemikus 26.-28. august ja see kattub vabariiklaste kongressi toimumise ajaga. Kohe pärast kongressi, 29. augustil läbi viidud Morning Consult Polli uuring omakorda näitab, et presidendi populaarsus tõusis 4% ja selle küsitluse kohaselt jubib Trump Bideni ees lausa 6 portsendiga, vastavalt 50% ja 44%.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kasvanud on ka presidendi toetus mustanahaliste ja ladinaameeriklaste hulgas. Trumpi toetab 19% mustanahalistest, Bidenit aga 77%. Samas on Trumpi toetus mustanahaliste hulgas tõusnud 11%; 2016. aasta valimistel oli see toetus vaid 8%. Ladinaameeriklastest toetab Trumpi 29% ja vaid 50% toetab Bidenit. Trumpi jaoks on selle valijaterühma toetuse tõus olnud varasemaga võrreldes 10%.

Democracy Institute/Sunday Express Poll näitas, et Trump juhib Bideni ees praegu kuues võtmeosariigis – Iowas, Floridas, Michiganis, Minnesotas, Pennsylvanias ja Wisconsinis – seitsme protsendiga (49% Trump ja 42% Biden). 10% sealsetest valijatest ei ole oma otsust veel langetanud.

Üldise hääletusprognoosi kohaselt tõuseb Trumpi poolt hääletavate valijameeste arv 2016. aastaga võrreldes 306-lt 322 peale. Ennustuste kohaselt hoiab Trump oma tulemust kõigis osariikides, kus ta eelmisel korral võitis ning neile lisanduvad veel uued valijamehed Minnesotas ja New Hampshire’is. Ka Wisconsinis terendab Trumpile võit, ehkki siiani on Wisconsin olnud kindlalt demokraatide taga.

Valijate meelemuutuse põhjuseks Wisconsinis on ilmselgelt ka järjekordne vägivaldne Black Lives Matter (BLM) mäss, mis puhkes möödunud nädalal Wisconsinis Kenoshas. Ent juba enne Kenosha märatsemisi oli toetus BLM-ile teinud Wisconsinis läbi suure languse. Juuni alguses toetas BLM-i veel 61% elanikest, augusti alguseks oli see langenud 48% peale ja nende mittetoetajate protsent oli tõusnud 36 protsendilt 48 protsendile.

On tähelepanuväärne, et vaid 3% Trumpi toetajatest tunnistas, et võivad enne valimisi veel oma meelt muuta, samas kui Bideni toetajate hulgas on selliseid inimesi 9%.

Olemas on ka üsna suur arv nn varju hoidvaid Trumpi pooldajaid. 72% neist, kes ei ole veel oma otsust langetanud ütlesid, et nende sugulane, sõber või kolleeg plaanib valida Trumpi, samas kui 28% neist väitis vastupidist.

57% uuringus osalejatest usub, et Trump valitakse tagasi ja 66% usub, et Trump võidab esimese presidendikandidaatide debati.

Allikas: Breitbart

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused