Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Donald Trumpi Vene-sidemetes süüdistanud Obama-aegne kõrge ametnik osutus Vene lobistiks

-
28.02.2018
Vladimir Putin, Hillary Clinton
© Reuters

President Barack Obama administratsiooni ametnik, kes aitas Trumpi-vastase toimiku koostajat, töötas ise ühtlasi firmas, mis tegeles lobitööga uraaniettevõtte Uranium One ostnud Vene firmale.

2010. aastal aitas Hillary Clinton kaasa sellele, et president Obama andis loa uraaniettevõtte Uranium One müügiks venelastele, mille tulemusena liikus 20% USA uraanitoodangust Venemaa kontrolli alla. Nüüd kirjutab uudisteportaal Breitbart, et Obama administratsiooni välisministeeriumi (USA Riigidepartemang) ametnik Jonathan M. Winer töötas aastatel 2008-2013 firmas APCO Worldwide, mis tegi lobitööd Uranium One’i ostnud Rosatomi tütarfirmale Tenex.

Lepingutest on näha, et Tenex maksis APCO-le aastatel 2010-2011 umbes kolm miljonit dollarit. Peale Tenexi heaks töötamise oli APCO aastatel 2007-2016 seotud ka Clintoni fondiga (CGI).

Hiljuti tunnistas FBI poolt palgatud informaator Douglas Campbell kolme erineva kongressi komitee ees, et venelased palkasid APCO mõjutama Obama administratsiooni Hillary Clintoni eelistamiseks. Campbell väitis, et Vene uraanifirma juhid olid talle rääkinud APCO sidemetest Tenexile tehtud töö ja CGI heaks tehtud vabatahtliku töö vahel.

APCO ja Winer kinnitavad, et nad ei ole kuidagi seotud Tenexi ja Uranium One’i vahelise tehinguga. APCO esindaja sõnul tegeles firma Tenexi puhul ainult ettevõtte huvidega jätkata nafta müümist USA turul.

Küll aga on Winer möönnud, et ta suhtles Trumpi-toimiku koostaja, endise Briti agendi Christopher Steele’iga. Winer tunnistas, et ajal, mil ta töötas USA välisministeeriumis edastas ta Steele’ile Trumpi kompromiteerivat materjali, mille toimetas temani pikaaegne Clintoni usaldusalune Sidney Blumenthal.

Winer kirjutas Washington Postis, et Blumenthali kaudu saadud materjal oli tegelikult pärit Cody Shearer’ilt, kelle nimi on käinud läbi mitmetest Clintoniga seotud skandaalidest (ka Hillary Clintoni meiliserveri skandaal).

„Kahe aasta jooksul jõudis minu kaudu välisministeeriumi ekspertide kätte üle saja Steele’i koostatud raporti, mida peeti kasulikeks,“ kirjutas Winer, kelle sõnul kohtus ta Steele’iga 2016. aasta septembris, et arutada täpsemalt toimiku üle, millest hiljem sai Trumpi-vastane toimik.

Oma Washington Posti artiklis ei ütle Winer midagi selle kohta, kas ta teadis, et Christopher Steele oli endine Suurbritannia spioon, kes töötas Fusion GPS_i heaks, või seda, et Fusion oli palgatud Hillary Clintoni kampaania ja demokraatide rahvuskomitee poolt.

Allikas: Breitbart