Donald Tusk: Kui Euroopa eliit viib asjad ummikusse, leiab rahvas oma tee

Maailm,
- Updated
Slovakia’s PM Fico and EU Council President Tusk brief the media in Brussels

Oma pöördumises kolleegide poole homse Bratislava tippkohtumise künnisel – “eriliselt ajaloolisel hetkel” Euroopa Liidu ajaloos – hoiatas Euroopa Ülemkogu eesistuja Donald Tusk, et kui rahvaste seas süveneb kahtlus poliitilise eliidi tahtes tagada nende turvalisus, hakatakse otsima alternatiive ja leitaksegi need, kirjutab OBJEKTIIV

Tusk toonitab, et “Briti referendumi negatiivse tulemuse pidamine pelgalt Briti asjaks oleks saatuslik viga.” Saatuslik viga oleks samuti arvata, et “Briti euroskeptitsism on poliitilise hälbe sümptom või pelgalt populistide küüniline mäng kasutamaks ära sotsiaalset frustratsiooni.”

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Eesistuja saab aru, et “Brexiti tulemus (ehk Briti rahva otsus Euroopa Liidust lahkuda – toim) kujutab endast meeleheitlikku katset leida vastus küsimustele, mida miljonid eurooplased endale igapäevaselt esitavad – küsimustele poliitika kui sellise olemuse kohta.”

“Need on küsimused … nende huvide, kultuuripärandi ja eluviisi kaitstuse kohta,” täiendab Tusk ja jätkab:

“Euroopa rahvad tahavad teada, kas poliitilised eliidid on võimelised taastama kontrolli sündmuste ja protsesside üle, millega nad (st rahvad – toim) toime ei tule, mis neid desorienteerivad ja mis neis mõnikord õudust äratavad.

Täna arvavad paljud inimesed, mitte üksnes Ühendkuningriigis, et Euroopa Liit on takistuseks teel stabiilsuse ja julgeoleku suunas.

Üsna arusaadavalt ootavad inimesed oma juhtidelt, et nood kaitseksid nende eluruumi ning tagaksid nende julgeoleku. Kui tõekspidamine, et me oleme selle vastutuse hüljanud, peaks veelgi süvenema, hakkavad nad otsima alternatiive. Ja nad leiavad need.”

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused