Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Džihadistid on Euroopale suurim oht, kuid peavoolumeedia jahub endiselt „paremäärmusluse ohust“

18.10.2020
Need hambuni relvis mehed pole Euroopa linnade tänavatel mitte “paremäärmuslaste”, vaid islami pühasõdalaste pärast.
© AFP/Scanpix

Suurbritannia julgeolekuteenistuse MI5 värske juhi Ken McCallumi sõnul kujutavad riigile kõige suuremat terroriohtu endiselt džihadistid, ehkki peavoolumeedia väitel on kõige suuremaks ohuks loomulikult paremäärmuslased.

„Islamiäärmuslaste terrorism… on oma mahu poolest meie kõige suurem oht,“ ütles McCallum avalikus pöördumises. Tema sõnul on Suurbritannias kümneid tuhandeid islamiideoloogiale pühendunud inimesi ja luure peab pidevalt tegelema üksikisikute jälgimisega, kes võivad igal hetkel panna toime rünnaku.

Hoolimata McCallumi selgest kinnitusest, et just islamiterrorism on riigi number üks ohuallikas, jätkas peavoolumeedia sõnumi levitamist, nagu oleks selleks hoopis paremäärmuslus. „See oht ei ole hetkel samal tasemel islamiäärmuslusest tuleneva terrorismiga,“ tunnistas McCallum, ehkki ta lisas, et ka see oht on „kasvav“.

Mitmed väljaanded jätsidki terrorismiohu mainimata või tegid seda möödaminnes. BBC näiteks tõi McCallumi sõnavõttu kajastava artikli avalõigus välja just nimelt „kiiresti kasvava paremäärmusliku terrorismi“. Loo teises lõigus kirjutati, et „muret tekitavad ka Põhja-Iiri ja islamiäärmuslased“, ent alles 20. lõigus tunnistatakse, et „põhiosa Ühendkuningriigi uurimistest moodustavad džihadistide salasepitsused“.

CNN tuli välja uudisega, milles seisis, et 30% Ühendkuningriigi terroriplaanidest on MI5 andmetel seotud paremäärmuslusega – kummaline väljendusviis tõsiasja kohta, et 70% terroriohust ei ole seotud paremäärmuslusega. Ka siin ei mainita avalõigus sõnagagi džihadiste. Sarnast taktikat kasutas ka vasakliberaalne väljaanne The Independent. The Guardian otsustas oma uudises rõhutada aga hoopis Venemaa ja Hiina ohtu, jättes teisejärguliseks nii islamistid kui ka paremäärmuslased.

McCallum kinnitas ühtlasi, et 2016. aastal toimunud Brexiti referendumi ajal uuris MI5 võimalikke jälgi ja viiteid isikutele, kes võisid üritada referendumisse sekkuda. „Me viisime selliseid uurimisi läbi ega leidnud midagi olulist,“ ütles McCallum.

Samas ei maininud ükski peavoolumeedia väljaanne McCallumi esinemist kajastades vasakäärmuslusest tulenevat ohtu, näiteks nagu Antifa või BLM. Paraku ei teinud seda ka McCallum.

Allikas: Breitbart