Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Dzintars: Venemaa plaan on Üksmeele võimulepääs mõne Läti partei toel

10.12.2016
Laadime sisu...

Läti Rahvuslaste Ühenduse kaasesimees Raivis Dzintars ütles laupäeval, et Venemaa plaanides on upitada Lätis võimule venemeelse Üksmeele ja “korrumpeerunud ja äraostetava” Läti partei koalitsioonivalitsus.

Dzintars ütles parteikongressil peetud kõnes, et Rahvuslaste Ühendus on erakonnana tegevuse alustamisest saadik kutsunud Läti elanikke suhtuma Venemaa kavatsustesse illusioonideta. “Krimmi okupeerimise järel nägi kogu maailm lõpuks seda, mille eest Rahvuslaste Ühendus oli kogu aeg hoiatanud,” lausus ta.

“Kui pime peab olema, et mitte näha, kuidas sadu miljoneid inimesi meie kõrval ja siin Riias ja Lätis zombistatakse ideega, et Vene impeerium tuleb taastada” ütles erakonna kaasesimees, rõhutades informatsiooni kui peamist tööriista selles võitluses.

Isegi Läti avalikkusel on Vene propaganda toimimisest vaid ligikaudne ettekujutus, sõnas ta. “Tegelikult on Venemaal igale riigile eraldi mõeldud üksikasjalik lugu.”

Laupäeval uuesti Rahvuslaste Ühenduse kaasesimeheks valitud Dzintarsi sõnul on üks stsenaarium, mida Venemaa plaanib, Üksmeelest ja ühest korrumpeerunud ja äraostetavast Läti erakonnast moodustatud koalitsioonivalitsus.

Venemaa loodab Läti rahva patriotismi kahanemisele, ütles ta. “Nad loodavad, et lätlased on valimistel passiivsed ning raiskavad oma hääled ettearvamatutele erakondadele, millel pole lootust viieprotsendist valimiskünnist ületada. Mõistagi loodavad nad ka, et venekeelsed inimesed tulevad massiliselt omade poolt hääletama,” lausus Dzintars.

Tema sõnul loodab Venemaa, et Üksmeelega koostööd tegevad erakonnad pääsevad järgmisse seimi.

Rahvuslaste Ühenduse kohus on Lätit kaitsta, ütles ta. “Kui Venemaa räägib meie kohta negatiivse loo, peame meie vastama positiivsega,” sõnas Dzintars.

BNS