Ebameeldiv üllatus või ammu aimatav tõde: Theresa May kui euroliidu agent?

Maailm,
©Reuters/Scanpix
May ja Merkel Berliinis Brexiti kõnelustel

Tuleb välja, et Suurbritannia peaministril Theresa May’l ei ole ilmselt mingit kavatsust viia Brexitit eesmärgipärase lõpuni.

Sellele asjaolule viitab selgelt 2018. aasta juunis koostatud lahkumislepe, mille koostamise juures, nagu nüüd selgub, oli salaja abiks Saksamaa kantsler Angela Merkel ja mille abil püüti teadlikult jätta Suurbritannias ülimuslikuks võimalikult paljud Euroopa Liidu seadused ja institutsioonid.

Breitbarti kolumnisti James Delingpole’i arvates on May ja Merkeli mängu eesmärgiks Suurbritannia taasliitumine EL-iga pärast järgmisi üldvalimisi.

Niisuguseid järeldusi lubab teha avalikkuse ette jõudnud memo, mis algselt postitati korraks euroskeptilise mõttekoja The Bruges Group kodulehel, kuid võeti siis kiiresti jälle maha. Nüüd on see jõudnud Alt News Media lehele, allmärkusega, et veebileht ei vastuta memo täpsuse eest.

Seal seisab:

9. juulil 2018 kutsusid EL-i ametnikud ootamatule kriisikoosolekule mitmed Prantsuse, Saksa ja Hollandi juhtuvisikud.

Kohtumine pidi olema kinnine ja kohalolijatele teatati, et Suurbritannia peaminister May ja Saksamaa kantsler Merkel on jõudnud Brexiti osas kokkuleppele. Seda kinnitas May ning Merkeli vahelise kohtumise protokoll.

1) Lepe oli sõnastatud selliselt, et see pidi mõjuma rahustavalt Brexiti poolt hääletanutele.

2) Lepe pidi aitama May’l saada lahti tema parteis progressi ja EL-i ühtsuse vastu võitlevatest isikutest.

3) Merkel ja May mõlemad nõustusid, et kõige tõenäolisemalt saab Suurbritannia uuesti EL-i täieõiguslikuks liikmeks millalgi peale üldvalimisi.

4) May nõustus jätma ülimuslikuks nii paljud EL-i seadused ja institutsioonid kui vähegi võimalik, seda hoolimata „EL-i vastasest hüsteerialainest“ Suurbritannias (väidetavalt May enda sõnad).

5) Merkel ja May leppisid kokku, et Suurbritannia ainus reaalne tulevik on EL-i liikmena.

Leppe esialgne mustand oli originaalis koostatud 2018. aasta mais Berliinis ja saadetud siis Suurbritannia valitsuse kantseleisse märkega „Salajane“.

Memo autor on John Petley, kes töötas pikka aega erakondadeülese euroskeptikute kampaania „Campaign for Independent Britain (Kampaania Iseseisva Suurbritannia Heaks) juures. Petley kinnitas Delingpole’ile, et on saanud vastava info usalduslikust allikast ja et tema sõnul leidub terve hulk tõsiasju, mis kinnitavad memos toodud väiteid. „Ma arvan, et Iirimaa piiriküsimus oli vaid suitsukatteks, juhtimaks kõrvale meie tähelepanu lahkumisleppes leiduvatelt palju hullematelt asjadelt,“ arvas Petley.

Allikas: Breitbart

Refereeris Triin van Doorslaer

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused