Ebaseaduslik migratsioon häirib üha rohkemate riikide igapäevaelu

Maailm,
- Updated
©AFP/Scanpix
Prantsuse sandarmid jälgivad La Manche`i rannikut.

Maailmas vallandunud (või vallandatud) rahvasteränne muutub üha rohkematele riikidele probleemiks ja seda enam tõuseb päevakorda normaalse olukorra taastamine lähteriikides, et migrandid teele ei asukski.

Tuneesia võimud keeldusid laupäeval merelt peale võetud Euroopasse pürgivaid ebaseaduslikke sisserändajaid maale lubamast, teatasid inimõiguslased ja meediakanalid.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Egiptuse puksiirilaeval võttis Vahemerelt peale 75 migranti, kelle alusel oli mootor rikki läinud ja toimetas nad Tuneesias asuvasse Zarzise sadamasse. Kohalikud võimud keeldusid sisserändajaid seal aga kaldale lubamast.

Migrandid on saamas üha suuremaks koormaks paljude riikide majandusele, sest nad üldjuhul ei lülitu väärtuste tootmisesse, vaid tarbivad teiste loodut.

Suurbritannia piirivalve peatas laupäeval La Manche´i väina kaheksal alusel ületanud 74 ebaseaduslikku sisserändajat, teatasid võimuesindajad.

Kaks alust õnnestus peatada Prantsusmaa võimudel. Migrantide seas oli ka alaealisi. Piirivalveoperatsioon viidi läbi piirkonnas Doveri sadamast kuni Hastingsi lähedal asuva Winchelsea rannani.

Kohalik seadusandja Charlie Elphicke märkis, et selline migrantide arvu kasv on probleemiks. “See kriis pidi lahendatama juba jõuludeks, kuid arvud aina kasvavad. Paistab, et suvel tõuseb see tippu. Siseministeerium peab selle kriisiga tõsiselt tegelema hakkama,” kirjutas poliitik sotsiaalmeedias.

Prantsuse rannavalve pidas nädal tagasi kinni väikese paadi, millega üheksa migranti üritas pääseda üle La Manche´i Suurbritanniasse.

Prantsuse võimud on Suurbritannia survel tugevdanud valvet La Manche’i rannikul ja rannavetes, sest migrantide katsed üle väina Inglismaale pääseda on järsult sagenenud.

Tundub, et Brexit migrante ei peleta, vaid pigem tõmbab, kuigi lahkulöömise vastaste seas ongi rõhuvas ülekaalus sisserändajad – põlisbritid on Brexiti poolt. (BNS)

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused