Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Ebaseaduslik rändevoog kimbutab nüüd Lätit, Leedu saadab 20 piirivalvurit appi seda tõrjuma. Eesti on ohu korral kaitsetu

-
11.09.2023
Läti piiritara on võimas, Eestil pole sellist üheski lõigus.
© Scanpix

Valgevene algatatud hübriidsõda pole vaibunud ka Ukraina sõja ajal, pikka aega Poolat ja Leedut kummitanud rändevoog ähvardab nüüd Läti suunal intensiivistuda.

Leedu saadab rekordilise ebaseadusliku rändevoo takistamiseks Lätile appi 20 piirivalvurit, ütles siseministri asetäitja Arnoldas Abramavičius esmaspäeval. “Olemas on esialgne otsus saata Lätile appi kuni 20 piirivalvurit,” ütles aseminister BNS-ile.

Läti teatas pühapäeval 256 ebaseaduslikust piiriületuse katsest. Leedus on viimastel nädalatel tuvastatud päevas vaid üksikud katset ebaseaduslikult riiki siseneda.

Sel aastal on Leedu saatnud Valgevene piirilt tagasi 1600 illegaalset migranti, eelmisel aastal saadeti tagasi 11 200 migranti. (BNS)

Läti ja Leedu rõhuvad hübriidsõja tõrjumisel just illegaalide tagasisurumisele, Eesti aga sõlmis PPA koostöölepingu ÜRO pagulaste ülemvoliniku ameti (UNHCR) Põhja- ja Baltimaade esindusega, mis annab esindusele õiguse jälgida Eesti piiril toimuvat. Reaalselt tähendab see seda, et pseudoinimõiguslased hakkavad Eestit sundima illegaale vastu võtma, et siis juba siin nende taotlusi menetlema hakata, mis tähendabki otsest vastuvõttu. Poola, Leedu ja Läti on sellised parasiidid seni oma piiritsoonist eemal hoidnud.

Alljärgnevalt fotod, millelt saab Poola, Leedu ja Läti piiritarasid võrdluses Eestiga. Läti piiritara on loo avapildis. (Fotod: siseministeerium, 3x Scanpix)

Eesti

Leedu

Barbed wire fence is pictured at the Lithuanian- Belarusian border in Sadziunai, Lithuania, on November 22, 2021. (Photo by PETRAS MALUKAS / AFP)

Poola

Polish soldiers patrol along the border fence on the Polish-Belarusian border in Usnarz Gorny, Poland, August 30, 2023. REUTERS/Kuba Stezycki