Ebaseaduslik sisseränne Euroopasse kasvas maikuus hüppeliselt

Maailm,
- Updated
©Scanpix
Ametlikel andmetel ületas mais Euroopa piiri 4300 illegaali, mis on ligi kolm korda enam kui aprillis.

Märtsis ja aprillis koroonaviiruse tõttu madalana püsinud illegaalne immigratsioon Europasse sai mais sisse uue hoo. Ametlikel andmetel ületas mais Euroopa piiri 4300 illegaali, mis on ligi kolm korda enam kui aprillis.

Euroopa Liidu piiriagentuuri Frontex raportist selgub, et kõige aktiivsem tegevus toimus Ida-Vahemere migratsiooni teekonnal Türgist Kreekasse, kus registreeriti 1250 illegaalset piiriületust – kaheksa korda enam kui aprillis. Enamik sealt kaudu liikuvaid migrante on päritolult afgaanid, vahendab VOE.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Suurenes ka migratsioon Kesk-Vahemere piirkonnas Liibüast ja Tuneesiast Itaaliasse ning Maltasse. Sealtkaudu ületas illegaalselt piiri enam kui 1000 migranti, mis on võrreldes aprilliga 40% tõus. Enamik sealtkaudu liikuvaid migrante tulevad Bangladeshist, Sudaanist ja Elevandiluurannikult.

Raportis märgiti ära ka migratsiooni suurenemine Lääne-Vahemere teekonnal Marokost Hispaaniasse – illegaalseid piiriületajaid oli siin 650, mis on ligi neli korda rohkem kui aprillis. Enamik siitkaudu Euroopasse tungivaid migrante on alžeerlased.

Lääne-Balkani teekonnal registreeriti mais 900 illegaalset piiriületust, mis on ligi kümme korda rohkem kui eelneval kuul. Jaanuarist maini on Frontex registreerinud 31 600 illegaalset piiriületus, mis on siiski 6% vähem kui möödunud aasta samal perioodil.

Euroopa Liidu politseiamet Europol hoiatas mais oma iga-aastases raportis, et koroonaviiruse tõttu soikunud inimkaubandus suureneb arvatavasti karantiinimeetmete leevenedes ja riigipiiride uuesti avanemisel kohe.

One commentOn Ebaseaduslik sisseränne Euroopasse kasvas maikuus hüppeliselt

  • Avatar

    Tekib huvitav küsimus – MILLEKS ON NEIS RIIKIDES PIIRIVALVE???
    Kui kasu ei ole siis nimetaks kohe ümber “Invasistide vastuvõtu büroo”!
    Tänapäeva geeniteaduse juures paneb kohe “ruutmeetrise” täpsusega paika kust isik on.
    Siis lennukile ja oma kodumaa kohal langevarjuga välja visata.

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused