Eeskuju Eestile: Ungari peresõbralik poliitika on tõstnud sündimust 5,5%

Maailm,
- Updated
©Scanpix
Ungari perekonda toetava poliitika raames võimaldatakse maksusoodustusi peredele, kus on rohkem kui üks laps, vähemalt nelja lapsega naised on vabastatud elu lõpuni tulumaksust, lisaks on noortel peredel võimalik saada toetust eluaseme soetamiseks.

Ungari sise- ja rahvastikuminister Katalin Novák teatas möödunud nädalal, et tänu eelmisel aastal kehtestatud uuele perepoliitikale on sündimus Ungaris tõusnud 5,5%.

„Taas head uudised! Võrreldes möödunud aasta sama perioodiga on 2020. aasta nelja esimese kuuga: tõusis sündimus 5,5%, viljakuskordaja 5,7% ja sõlmiti poolteist korda rohkem abielusid,“ kirjutas Novák Twitteris.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Eelmisel aastal võttis Ungari valitsus vastu peresid toetava seaduse, millega rahastatakse perekonna kaitsmise plaani. Sellega tõstis valitsus peredele suunatud rahastuse 690 miljoni euroni.

Ungari peaminister Viktor Orbán on korduvalt öelnud, et parim moodus madala sündimuse ja rahvastikuarvu vähenemisega võitlemiseks ei ole mitte migratsioon, vaid põliselanikele majanduslikke stiimulite pakkumine.

Orbáni perekonda toetava poliitika raames võimaldatakse maksusoodustusi peredele, kus on rohkem kui üks laps. Vähemalt nelja lapsega naised on vabastatud elu lõpuni tulumaksust, lisaks on noortel peredel võimalik saada toetust eluaseme soetamiseks.

Selle aasta alguses ütles Katalin Novák, et selline poliitika toimib: „Viimatised demograafilised andmed räägivad iseenda eest. Abielude arv on viimase 40 aasta kõrgeimal tasemel, sündimus viimase 20 aasta kõrgeim, lahutuste arv ei ole aga olnud nii madal viimased kuus aastakümmet.“

Ühes varasemas intervjuus ütles aga Ungari valitsuse kõneisik, et Lääne-Euroopa seisab ristteel, üritades lahendada demograafilisi probleeme lühiajaliselt lihtsate lahendustega, millel aga pikas perspektiivis on katastroofilised tagajärjed.

„Me ei vaja mitte arve, vaid Ungari enda lapsi; me ei ürita hoida alles mitte majandussüsteemi, vaid Ungari rahvast ja Ungari ajalugu; me tahame julgustada oma perede jätkumist paljude põlvkondade jooksul,“ ütles kõneisik.

Allikas: VOE

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused