Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Eesti eurosaadikud tahavad Ungari karistamist, vaid Igor Gräzin kaitseb vapraid hõimuvellesid

-
12.09.2018
Föderaliseerumisvastane Euroopa on Igor Gräzini näol saanud endale asjaliku võitleja.
© Toni Läänsalu/Postimees

Kolmapäeval leiab Euroopa Parlamendis aset hääletus Ungari karistamiseks ja peale Igor Gräzini on kõik Eestist valitud eurosaadikud truualamlikult sellega kaasa läinud.

“Eesti koht on Ungari, Poola, Austria kõrval,” teatas Gräzin, kelle arvates seisneb Ungari juhtum Euroopa Liidu juhtkonna ja rahva vastasseisus. “Saalis peetud diskussioonist oli näha, et nad ei saa aru, mis toimub Rootsis, Ungaris, Poolas,” rääkis Gräzin. “Inimesed leiavad, et Euroopa Liit oli tore asi, aga mõistavad ka, et selle, 30 aastat tagasi tehtud masinaga tulevikku ei sõida,” leidis euroskeptiliste vaadetega Gräzin.

BNS-i uudises hääletuse kohta materdavad Eestist pärit saadikud Indrek Tarand, Ivari Padar, Urmas Paet ja Yana Toom ühiselt Ungarit, kasutades seejuures klassikalisi ideoloogilisi klišeesid. “Kavatsen hääletada resolutsiooni poolt, kuivõrd viimaste aastate arengud Ungaris on kaasa toonud süsteemse ohu EL-i põhiväärtustele,” ütles Euroopa Demokraatide ja Liberaalide Liidu (ALDE) fraktsiooni kuuluv Urmas Paet.

“Kui riigi õigussüsteem ei tööta, siis ei saa ka tagada kõigi õiguste kaitsmist riigis,” leidis “venelaste õiguste kaitsja” Yana Toom. Kunagi isamaaliste vaadetega Tunne Kelam on Aktuaalse Kaamera järgi otsustades juba ammu “euroopalike väärtuste” tuline kummardaja.

Teisipäeval esines oma poliitika kaitseks Euroopa Parlamendis ka Ungari peaminister Viktor Orbán, kes lükkas kriitika tagasi ning väitis, et Euroopa Liit ründab ungari rahvast, kes kaitseb muuhulgas immigrante tõrjudes Euroopa piire.

On väga kurb, et eestlastest europarlamendi saadikud ei taha süüvida põhjustesse, miks on Ungari üldse sellise tee valinud – kas nad on võimelised ette kujutama, mida tähendaks riigile, mis alles sajandite eest võitles surmaheitlust Türgi Osmanite impeeriumi vastu, selline olukord, nagu see on 2,5 miljoni türgi sisserändajaga Saksamaal? Uued Uudised ei oska seda reeturlikku käitumist teisiti tõlgendada, kui uhkele hõimurahvale näkku sülitamisena.