Eesti ja Ungari spiikrid Henn Põlluaas ja László Kövér panid uued koostöö rajajooned maha

Maailm,
©AFP/Scanpix
Ungari kaitseb Euroopat.

Riigikogu esimees Henn Põlluaas kohtus neljapäeval Budapestis Ungari parlamendi esimehe László Kövériga – kolleegid leidsid, et Eesti ja Ungari võiksid süvendada koostööd parlamendi sõprusrühmade ja komisjonide tasemel.

Põlluaas märkis, et Eestit ja Ungarit ühendab keelesugulus ja tihe kultuurikoostöö ning riikidel on olnud läbi aegade väga head suhted. Ta lisas, et nüüd on võimalus neid veelgi tihendada. „Eesti on vaadanud siiani rohkem Lääne-Euroopasse, aga aeg on tähelepanu suunata ka Kesk-Euroopasse ja Visegrádi riikidele,“ ütles Põlluaas.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ungari kolleegiga räägiti koostöövõimalustest nii julgeolekuküsimustes kui ka majanduses ja kultuuris.

Väliskomisjoni esimees Enn Eesmaa nõustus, et parlamendi tasemel võiks riikide edasine koostöö olla veelgi rohkem koordineeritud. Ta rõhutas, et nii Eesti kui ka Ungari võiksid olla aktiivsemad idapartnerlusprogrammis. „Need riigid, kellest me mõtleme ja räägime – Moldova, Gruusia ja Ukraina – kindlasti seda sooviksid,“ ütles Eesmaa.

Riigikaitsekomisjoni liige Madis Milling avaldas heameelt Ungari eesmärgi üle tõsta kaitsekulud 2024. aastaks kahe protsendini. „Teiseks on Ungari väga jõuliselt välja vahetamas Varssavi pakti aegadest riiki jäänud Nõukogude tehnikat ja relvastust uuema ja moodsama tehnika vastu, mis vastaks juba täielikult NATO standarditele,“ lisas Milling.

Riigikogu esimees viibib Ungari parlamendi esimehe kutsel sel nädalal visiidil Budapestis. Visiidi eesmärk on edendada kahepoolseid suhteid ja saada ülevaade viimastest arengutest Ungaris. Reedel külastab delegatsioon kahe riigi kultuuri- ja hariduskoostööd vedavat Eesti Instituuti ning kohtub Ungari presidendi János Áderiga. (BNS)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused