Eesti konservatiivsed poliitikud avaldavad toetust USA-le

Maailm,
- Updated
©Reuters/Scanpix
Ameerika sõdurid suundumas Iraaki.

Kui Eesti poliitikamaastikul valitseb endiselt pühadeaegne loidus ja Lähis-Idas toimuv pole eriti kedagi sõnakamaks muutnud, siis konservatiivsed poliitikud on märku andnud toetusest USA-le.

Välisminister Urmas Reinsalu rõhutas usutlused “Aktuaalsele kaamerale”, et USA kasutas Iraagis Iraani kindrali Qasem Soleimani vastu suunatud rünnaku korraldamisel oma enesekaitseõigust ning Eesti seda kahtluse alla ei sea.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Kui me vaatame praegu seda pingete olukorda, kui palju on Iraan provotseerinud möödunud aastal, mis puudutab Hormuzi lahel laevade kinnipidamist, Ühendriikide drooni allalaskmist, mis puudutab Saudi Araabia õliväljade tulistamist, Hezbollah’i tegevust,” selgitas Reinsalu. Tema sõnul tuleb öelda, et Ameerika Ühendriikidel on kahtlemata olemas ÜRO põhikirja järgi oma enesekaitseõigus.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) ridades europarlamenti valitud Jaak Madison leiab, et arvestades Iraani ründavat käitumist USA suunal oli USA vastusammuna Iraani revolutsioonikaardi kindrali tapmine õigustatud.

“Kuna on toimunud rünnakud saatkonna ehk rahvusvahelise õiguse kohaselt USA esinduse vastu Iraani kaasabil ja heakskiidul ning ilmselgelt polnud härrasmees Iraanist turistina puhkust veetmas naaberriigis, siis antud käik oli täiesti õigustatav,” kirjutas Madison sotsiaalmeedias.

Ta tõstis esile, et Iraani islamiradikaalne valitsus represseerib Iraanis ilmalikke kodanikke ja opositsiooni, samuti ei tohi unustada Iraani tegevust Jeemenis, Iraani tegevusr Iraagis, Iraani poolt heakskiidetud terrorirünnakuid või Iraani-Venemaa häid pragmaatilisi suhteid.

USA president Donald Trump hoiatas laupäeval, et Ühendriikidel on Iraanis sihikul 52 objekti, millele antakse väga kiiresti väga jõuline löök, kui islamivabariik ründab USA kodanikke või vara.

Breitbart kirjutab sellest, kuidas Iraani diktaator ajatolla Ali Khamenei säutsus kolmapäeval, et USA on võimetu reageerima Iraani rünnakutele Ameerika töövõtjate, sõdurite ja diplomaatide vastu: “Te ei saa midagi teha,” kirjutas ta Twitteris ja neljapäeva hommikul tuli USA-lt vastus iraanlasest kindrali tapmisega.

18 commentsOn Eesti konservatiivsed poliitikud avaldavad toetust USA-le

 • Avatar
  vk.com/prooton

  No loodame, et iraani liitlasväed Jeemenis, Süürias, Liibanonis ja iraagis võtavad tapavad USA agressiivse käitumise tõttu Iraagi suhtes ( valedele tuginenud sissetung ), kus viimati tapeti 6 meditsiinitöötajat Rahvamobilisatsiooniüksustest, ehk jeziide, kristlasi ja Hezbollahit ühendavas poolriikliku sõjaväelise organisatsioonis tappes kah mõne USA kindrali. Parem veel kui Pompeo. Trump on nii loll, nagu õõnespuu, ning teda maha lüüa pole vaja.

  Küsiks MIS alustel USA viibib veel Iraagis, kui Iraagi valitsus mitme ministri tasemel ja parlamendihääletuse toel on USA väed välja käskinud minna? “Kaitsevad naftat”??

  Ma olen AMMU EKRE-s pettunud, kodustes asjades käitutakse isegi selgroogselt ja kiiduväärselt, paremat pole, aga välispoliitiliselt on tegu nagu nälkjatega. Sotsidega samas paadis keel pikalt suust väljas, oleks aint kannikas.

  • Avatar
   vk.com/prooton

   Oki, jälle läks üle võlli. Ma ei soovi kellegile surma. Küll aga võiks jänkid ka rahvusvahelist õigust järgida, mitte tõlgendada, nagu omale sobib. Muide, USA siseriiklikud seadused KEELAVAD presidendil võõriikide kõrgete ametnike ja juhtide tapmise. See oli vist Carter, kes CIA palgamõrvakatseid Fideli, vana hea Fideli vastu lõpetada tahtis, ning siis võetigi selline seadus vastu. Aga no Trump, Bush, Obama jne. Kõik rikkusid seda.

 • Avatar

  Kuritegusi lõpmatuseni väkja ei vabanda – see rünnak oli kuritegu.
  Iraani osaluse kohta USA vastu tehtud rünnakutes puuduvad tõestused.
  USA on aga KORDUVALT rünnanud nii Iraani kui teisi riike ja seda otsitud ettekäänetel.
  Otsige netist USA kindral Clarki ütlusi.

 • Avatar
  Margus Peterson

  selle kindrali mõju ja tegevus on viimased asjad, mille eest ta kasti lüüa. võtke ette lähis-ida kaart ja vaadake
  seda veidi, alustades vasakult, s.o. vahemerest: õitsev iisrael, segipekstud süüria, pea samas seisus iraak (kus on
  usa väed) ja iraan. iisraeli ja iraagi vahel asuva jordaania jätame arvestusest (esialgu!) välja – ca 300 km pole täna-
  päeva rakettidele mingi probleem. trump lubas usa väed iraagist välja viia, aga need on omamoodi iisraeli kindlustus-
  poliisiks iraani vastu. sest iraani suhtumine juudiriiki on ühene. siit järeldus – keegi on vägagi huvitatud, et usakad
  iraaki edasi jääks. boonus – iraagi nafta. sõnum (pigem “etteheide”) hiinlastele – ostate iraani naftat jüaanide eest!
  “häbi” ei ole vä?! saddam tahtis hakata musta kulda müüma eurode eest – lõpp kukkus kudagi “sandisti” välja . . . saame
  näha, kas iraanlased on võimelised oma kirgi taltsutama või ei. aga siinkohal kerkib mul küsimus – kas see kindral, väide-
  tavalt iraani mõjukuselt teine mees, oli ikka see, kellena teda meile pähe määritakse? tegeleb asjadega, mille eest riik
  garanteeritult piki päid-jalgu saab? millegipärast meenub abwehr-i šeff admiral canaris, kes lõpuks osutus inglaste rotiks . . .

  • Avatar
   vk.com/prooton

   Muide, pane perr tv-sse kuidas Kuala Lumpuri islamisummitil detsembris Malaisia ( !!! presidentpeaminister olla antisemiit, 2 lennukit tuleb kah meelde ) peaminister kutsus Iraani, Türgit, Katarit ja Malaisiat sisse seadma kulddinaari, et USA sanktsioonid ei oleks mõjusad. Gadaffi ja tema Aafrika kulddinaari plaan ja Wikileaksi leke tuleb meelde.

 • Avatar
  • Avatar
   vk.com/prooton

   Iraanis on isegi prostitutsioon “legaalne”. Nimelt saab sõlmida pooletunniseid, tunniseod jne abielusid. Üsna liberaalne riik. Venemaal näiteks on narkoseadused mõneti karmimad. See tähendab, et Iraanis on herosõltlastele süstlavahetuspunktid, Venemaal ma ei tea, et oleks, või mõni aeg tagasi vähemalt polnud. Savu, alkoholist süütum taim aga on lubatud igaühel kasvatada, tarbioda aint mitte, kuid kõik kisuvad vesipiipu, ning seetõttu on Iraanil ka üks kõrgetasemelisemaid küberarmeesid. CIA-l ja FBI-l oli uudis, et mida me teeme, kõik itimehed, kes midagi oskavad, tõmbavad savu, kui lahti laseks, siis saame juhmardite ja inspiratsioonivaeste kamba.

 • Avatar

  Ma olen pettunud et EKRE minister hakkas USAle pugema. Selle USAle toetuse avaldamisega antakse põhjust nüüd ka siis Eestis terrorirünnakuid teha, ning mõista mõista kellele SEE korda läheb?!

  no ei ole vaja seda peale seda mis USA tegi Iraagis, ning Venetsueelas, pluss minevikus arvukate sõdade järel mida nad “vabastamiseks” nimetavad. USA tegi endast verivaenlase moslemimaailma jaoks Iraaki rünnates, nüüd ka siis Iraani.

 • Avatar
 • Avatar
  Aleksander

  Paljasjalgne Reptikas, kas venemaa juba ei kõrvalda Ukrainas ja Euroopas endale ‘ebameeldivaid’ isikuid. Te ilmselt ei ole Vene-Ukraina sõjast midagi kuulnud. Rakette Euroopasse toimetada on tal muidugi keeruline aga mürgitamised või tulirelvade kasutamine selle eest abiks.

 • Avatar

  Selgrootus. Kahju, et te läbi ei näe, et USA on orjastaja, mitte vabastaja.

  • Avatar
   Targeted in Estonia

   Oleneb, kes on selle riigi eesotsas… Alates G.H. Bushist oli USA presidentuur kuni Obamani (k.a.) maffia e. kriminaalide e. satanistide käes…

 • Avatar
  Aleksander

  Tarmo Multanen prooviks ehk selgitada, mia selle kõrgel poliitikul (tegelikult Iraani eriüksuste juhatajal) oli asja korraldada kolmandas riigis rünnakut USA saatkonna ehk rünnakut USA territooriumi vastu. Loomulik, et rõõvlinäole antakse molli. Kindral saigi seelle, mille ise noris. Paisatb, et mõnele ajukääbikutele meedivad islamistid, kui nad venemaa liitlased on.

  • Avatar

   Kindral ei korraldanud rünnakut kolmandas riigis. Kindral oli seal Iraagi armeejuhataja kutsel et osaleda USA mõrvatud Iraagi sõdurite matustel ja see armeejuhataja sai ka rünnakus surma. Märul saatkonna juures ei olnud mitte Iraani leiutis vaid USA ründas Iraagi armee baase, ligi 100 iraaklast sai surma ja nende sugulased olid need kes saatkonna juures märuli korraldasid. Iraak ei ole kolmas riik vaid USA okupeeritud riik.

 • Avatar

  Selline asi ei tohiks küll muutuda normiks, et see on OK, kui mitte meeldiv tegelane ära koksata.
  Kui kõik hakkaks sedasi käituma, siis oleme tagasi kauboi õiguste ajas.

 • Avatar

  Breitbart ajab pada. Täpne ajatolla tweet oli.
  That guy has tweeted that we see Iran responsible for the events in Baghdad & we will respond to Iran.
  1st: You can’t do anything.
  2nd: If you were logical —which you’re not— you’d see that your crimes in Iraq, Afghanistan… have made nations hate you.
  Keegi ei rääkinud midagi sõduritest ega töövõtjatest. See äärmiselt rumal ja jõle mõrv tõstis konflikti täiesti uuele tasandile ja muutis suurekaliibrilised konservatiivid sihtmärgiks. Meie oinad muidugi jälle jätsid kasutamata võimaluse vait olla. Vaadake probleem on selles, et konservatiivid üle maailma ei veeda mitte puhkust vaid organiseerivad järjekordseid jõledaid mõrvu kus viimase 20 aasta jooksul on hukkunud miljoneid Lähis Ida asukaid. Kelle lähedased on siiamaani käitunud väga reserveeritult ja pole laialdast konflikti veel Euroopasse toonud. Me lehvitame uhkelt oma lippu Lähis Idas aga kas keegi on mõelnud võimalusele et USA vastane löök ei pruugi tulla kusagil Bagdadi slummis vaid ntx Tapal või Tallinnas. See on lihtsalt fantastiline kuidas Nato meid kaitseb. Kogu maailmaga Kolmandasse Maailmasõtta minemine ja Eesti lahinguväljaks muutmine on ikka väga kummaline kaitsekontseptsioon. Ja USA ei saa meie kaitseks mitte midagi teha. Täpselt see mida ajatolla tweetis.

  • Avatar
   vk.com/prooton

   Breitbart on sionistlik propagandakanal. Ma jälgin seda pidevalt. Mõnikord väidetakse, et Iraanis kiusatakse kristlasi taga. Et Iraani toetatud üksused iraagis kiusavat kristlasi taga ja ei laskvat neid koju. Tegelikult Iisraeli ühes natsionalistlikus veebimeedias, oli see vist Times of Israel või selline, öeldi, et ISEGI Iraanis ei ole sünakoogide juures relvastatud valvet, nagu USA-s ja euroopas. Kristlus on muide shiia islami üks osa. Nimelt Mahdi saabuvat KOOS Jeesusega nede religiooni järgi. Ainult USA tüüpi evangelism kui usuhull ekstremism on keelatud. See pole ka kristlus, vaid puhas sõgedus. Aga kuidas araablased Iraagis kristlastesse suhtuvad. Sama organisatsioon, mis ühendab endas kristlikke võitylejaid, jeziide, kui shiiasid: https://www.youtube.com/watch?v=BWqnAkQHawc&feature=emb_logo

 • Avatar
  Jupiterile on kõik lubatud!

  Huvitav mida tegi USA droon Iraani territoriaalvetes? Mida oli tal asja teise suveräänse riigi territooriumile? Kuidas oleks USA reageerinud kui Iraani droon oleks sisenenud USA õhuruumi?
  Iraani meeleavaldajad tungisid USA saatkonna territooriumile aga teatavasti ei tapnud nad seal kedagi.Kas ÜRO põhikiri kohustab ja lubab korraldada ohvriteta meeleavalduse vastuseks tapatalguid?

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused