Eesti politseiametnikud tabasid Kreekas ebaseaduslikud sisserändajad

Maailm,
©Reuters/Scanpix
Kutsumata külalisi tuleb Kreekasse murdu.

Möödunud reedel edastas Kreeka rannavalve teate ebaseaduslikult Kreeka-Türgi piiri ületanud kaatri kohta, mis võttis suuna Symi saare idakaldale, teatas politsei- ja piirivalveameti (PPA) pressiesindaja kolmapäeval BNS-ile. Sündmuse lahendamisse kaasati Frontexi toel piirkonda lähetatud PPA kaater.

PPA rahvusvahelise koostöö büroo politseimajor Helen Neider-Veerme kirjeldas, et ebaseaduslikult piiri ületanud kaater oli kinnitatud Symi saarel isaosas asunud randumiskohta. See omakorda andis signaali, et sisserändajatega koos võis olla ka isikuid üle piiri toimetanu.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Saarele saabumisel selgus, et 18 isikut istusid kaatri randumiskoha läheduses rannal ja kolm isikut olid läinud otsima Symilt edasi pääsemise võimalusi. Enamik avastatutest olid noored mehed, mõni saabunu oli vanemaealine. Pärast kolme uitama läinu leidmist toimetati kõik 21 isikut Symi sadamasse Kreeka rannikuvalve juurde, kes kohe alustas edasisi toiminguid,“ vahendas Neider-Veerme.

Symi saare juhtumi lahendamisel osalesid PPA ametnikud Tallinna kordonist ja Lääne prefektuurist, kes on Frontexi ühisoperatsioonile piiri valvamisse ning otsingu- ja päästetegevusse kaasatud alates jaanuari lõpust.

PPA politseimajor selgitas, et Frontexi kaudu on PPA ametnikud ja kaater talveperioodil ühisoperatsioonidel töötanud juba alates 2013. aastast. „Kreekas on PPA ametnike tööpiirkondadeks olnud erinevad Türgi ranniku lähedased saared: Chios, Samos, Kalymnos, Megisti, Kos ning Symi. 2015. aastal osaleti paadiga ühisoperatsioonil ka Itaalias, Lampedusa saare lähistel,“ loetles ta.

Symi on üks Kreeka turismi saartest asudes suuremast saarest Rhodosest loodes. Saarel elab püsivalt umbes 2500 elanikku, suvisel perioodil saareelanike arv suureneb mitmekordselt. Vähim vahemaa Türgi rannikuni on umbes neli meremiili.

Mõistagi on Eesti politseiametnike tegevus vägagi tervitatav, kuid iseasi on see, kas illegaalid saadetakse tagasi Türki või mahutatakse mingisse migrandilaagrisse, kust nad lõpuks ikkagi Euroopasse edasi pääsevad.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused