Eesti, Ungari ja Poola ennetavad ÜRO ja EL-i rändesigadusi

Maailm,
©UU
Visiidil Ungarisse käis siseminister Mart Helme tutvumas sealsete piirirajatistega. USA-s ta küll Trumpi müürile ei jõua, kuid kohtub spetsialistidega nii ebaseadusliku rände kui rahapesu vastase võitluse valdkonnast. Pilt on illustratiivne.

Ajaleht Hungary Today kirjutab sellest, et Ungari välisminister Péter Szíjjártó sõlmis kokkuleppe Poola ja Eesti siseministritega, mille kohaselt luuakse ühine hoiatusmehhanism nende rändealgatuste vastu, mida teevad EL ja ÜRO.

“Migratsiooni pooldavad jõud tahavad muuta kohustuslikuks maailma kõige ohtlikuma migratsioonidokumendi, ÜRO ülemaailmse rändekompakti,” ütles Szíjjártó, lisades, et kõik, mille ÜRO on heaks kiitnud, muutub rahvusvahelise õiguse osaks ja õiguslikuks praktikaks.

Mullu detsembris kiideti heaks ÜRO rändepakt, vastu olid USA, Austria, Austraalia, Bulgaaria, Tšehhi Vabariik, Iisrael, Ungari, Poola ja Slovakkia. Tänavu 26. märtsil aga võeti Euroopa Parlamendis vastu resolutsioon Aafrika päritolu inimeste põhiõiguste kohta Euroopas.

Kõiki neid algatusi nimetatakse küll vabatahtlikeks, kuid praktika näitab, et need muutuvad ruttu kohustuseks, ja sedavõrd põhjalikke dokumente ei koostata selleks, et riigid need sahtlisse pistaks.

Loe ka “Rändepakt ja afrodeklaratsioon – tänased vandenõuteooriad on homsed uudised”

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused