Egiptuse armeekohus mõistis 36 inimest surma rünnakute eest koptikirikutele

Maailm,
Kopti kirik
©Reuters/Scanpix
Kopti kirik

Kristlaste massilist tapmist Lähis-Idas ja Põhja-Aafrikas on hakatud lausa usuliseks genotsiidiks nimetama, esimese tõsise sammu selle vastu aga on ette võtnud ebademokraatlikuks peetav Egiptuse sõjaväeline valitsus.

Egiptuse sõjaväekohus mõistis teisipäeval seotuse eest rünnakutega koptikristlaste kirikutele surma 36 inimest, vahendab BNS süüdimõistetute kaitseadvokaate. Aastatel 2016-2017 Kairos, Tantas ja Alexandrias koptide kirikutele korraldatud rünnakutega seoses on kohtu alla antud ühtekokku 48 inimest. Rünnakutes, mille eest on võtnud vastutuse äärmusrühmitus Islamiriik (IS), hukkus vähemalt 80 inimest.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Egiptuse seaduste järgi peab kohtuotsuse kinnitama riigi suurmufti. Egiptuse kõrgeima usuvõimu arvamust küsitakse iga surmaotsuse korral, kuid see pole õiguslikult siduv.

Koptid, kes moodustavad Egiptuse 96 miljoni suurusest elanikkonnast 10 protsenti, on olnud IS-i rünnakute sage sihtmärk. Koptid on Egiptuse kristlased, nende usk üks ristiusu vanimaid vorme, mis pärineb peaaegu Kristuse ajast. Nad peavad ennast muistsete egiptlaste järglasteks, Egiptuses on nad moslemitest üldjuhul haritumad ja jõukamad.

Kristlaste olukord on eriti katastroofiline sellistes sõdivates riikides, nagu Iraak ja Süüria, kus neid on massiliselt tapetud või orjastatud. Lääs on seda küll hukka mõistnud, kuid vasakliberaalid hoiduvad tapmistes nägemast ühe kindla religiooni vastu suunatud vägivalda, vaadates seda pigem ISIS-e üldise verejanu kontekstis.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused