Eitava vastuse saanud varjupaigataotlejad naudivad Soome külalislahkust edasi

Maailm,
©UU
Pagulasnaised Helsingis.

Soomes on kuni 1000 inimest, kes on jäänud riiki edasi ilma loata pärast seda, kui said eitava vastuse oma varjupaigataotlusele, hindab Soome valdade liit läbiviidud uurimuses.

Politsei juhtivametnik Mia Poutanen ütles STT-le, et valdade liidu hinnanguline arv on lähedal ka politsei hinnangule. Ta märkis ka, et varjupaigataotlusele eitava vastuse saanud inimestel on õigus otsuse edasikaebamise ajal riigis edasi olla, vahendab ERR.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Poutase sõnul saadab politsei igal aastal riigist välja veidi alla 2500 inimese, kes on saanud kätte riigist lahkumise otsuse. Lisaks varjupaigataotlusele eitava vastuse saanutele on nende hulgas ka sooritatud kuriteo alusel riigist välja saadetavad, riiki sisenemise keelu saanud inimesed ja need, kelle elamisluba on aegunud.

Valdade liit protestib selle vastu, et riik suunab paberiteta sotsiaalteenuseid saanud isikutega seotud kulud valdadele, kellel on kohustus pakkuda vältimatut ja kiiret sotsiaalabi.

Soome puhul paistab silma see Lääne-Euroopa riikides nii tavaline praktika, kus seadusandlik baas paneb ebaseaduslikud varjupaigataotlejad paika, aga liberaalne süsteem hakkab neid kaitsma, varjama, poputama ja nende riigis elamist venitama.

Eestis pole kahjuks siiani selgust, kas arvukate Tallinna tänavatel liikuvate neegrite seas võib olla Soomest mingil moel siia roninud varjupaigataotlejaid või selle saanuid, arvestades, et Soome investoritele kuuluv Asuntosalkku Eesti OY on soetanud Tallinnas pool tuhat üürikorterit.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused