EL-i soodustatav ränne pandeemia tingimustes: Sitsiilias põgenevad migrandid massiliselt karantiinist

Maailm,
©Reuters/Scanpix
Migrandid randuvad Itaalia Lampedusa saarel – puha noored sõjaväe-eas mehed. Mis saab Euroopast?

Sitsiilias põgenesid esmaspäeval koroonaviiruse karantiinist veel kümmekond migranti, teatasid võimuesindajad.

Sisserändajad lahkusid omavoliliselt Porto Empedocleses tsiviilkaitse poolt püstititatud ajutisest varjualusest, kus pidid veetma 14 päeva karantiinis.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Päev varem oli samasugusest karantiinirajatisest lahkunud pea 200 inimest, kui Itaalia võimud valmistasid ette mereväelaeva migrantide majutamiseks.

Iga päev saabub sadu ebaseaduslikke sisserändajaid Itaalia lõunarannikule, aga eriti Sitsiilia ja Lampedusa saartele.

Itaalia oli esimene koroonaviirusest mõjutatud Euroopa riik. Viiruse tagajärjel on riigis surnud enam kui 35 000 ja nakatunud 242 000 inimest. Laupäeval tuvastati Itaalias 275 uut nakatunut ja viis koroonasurma.

Võib täiesti kindlalt väita, et Euroopa Liit soodustab üle Vahemere toimuvat paadirännet – muidu oleks see juba ammu suletud. Paraku võetakse kõik vastu, korjatakse merelt kokku ja EL-i liidrid teevad üha uusi avaldusi, milles kutsutakse migrante inimkaubitsejate korraldatud paadiretkedel aitama.

Veelgi enam – EL-i vasakpoolsetele ja liberaalsetele liidritele ei loe isegi pandeemia, kõik võetakse endiselt omaks. Pealegi näitas koroonaviiruse levik seda, et migrandid jäävad ka Euroopas virelema, sest siinsed riigid ei suuda neid enam prii leivale võtta ning neid kasutatakse palju orjatööjõuna, näiteks Itaalia põllumajanduses.

Karme sõnu saab öelda ka Itaalia kohta – selle riigi vasakvalitsus taaselustas inimkaubanduse, mis Lega siseminister Matteo Salvini ajal katkes Itaalia suunal peaaegu täielikult ja kolis Hispaaniasse. Praegu lõikab Itaalia oma rumala poliitika vilju.

Inimkaubandus Vahemerel tuleb läbi lõigata nii, et inimkaubitsejad enam paate vette ei lükkaks. Kui mingid riigid on migrandilembelised, saatku laevad järele ja viigu nad oma maale. Praegune alleshoitav rändetee üle Vahemere ja Balkani, ning Saksamaa poolt loodav uus migrantide jaotuskava näitavad, et merel jätkuvate tragöödiate taga on Euroopa Liidu soov Aafrika ja Araabia Euroopasse kolida.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused