EL-i vaesemad riigid nõudsid rikkamatele riikidele tehtavate eelistuste lõpetamist

Maailm,
©AFP/Scanpix
Kohtumisel Portugalis.

Laupäeval Portugalis kogunenud Euroopa Liidu 17 vaesema riigi valitsusjuhid rõhutasid ühtekuuluvus- ja põllumajanduspoliitika tähtsust EL-i uue seitsmeaastase eelarve (MFF) kokkuleppimisel ning kutsusid üles lõpetama rikkamatele riikidel eerlarvest tehtavaid tagasimakseid.

“Liikmesriigid võtsid kohtumisel vastu ühisavalduse, kus nad toovad esile ühtekuuluvus- ja põllumajanduspoliitika eelarvete tähtsust paljude oluliste väljakutsete lahendamisel. Riigid tegid ka ettepaneku lõpetada uue eelarveperioodi algusest kõik tagasimaksed, mille tulemusel kõige jõukamad riigid saavad osa enda EL-i eelarve sissemaksetest tagasi,” edastas peaminister Jüri Ratase pressiesindaja.

Kohtumisel osalesid lisaks Eestile Bulgaaria, Hispaania, Horvaatia, Itaalia, Kreeka, Küpros, Leedu, Läti, Malta, Poola, Portugal, Rumeenia, Slovakkia, Sloveenia, Tšehhi ja Ungari. Samuti võtsid kohtumisest osa Euroopa Komisjoni eelarve ja halduse volinik Johannes Hahn ning ühtekuuluvuspoliitika ja reformide volinik Elisa Ferreira. (ERR)

Kommentaarid

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused