EL-i volinik kritiseeris Euroopa “morbiidset sõltuvust” Hiinast ja Indiast

Maailm,
©Uued Uudised
Koroonakriis näitab, et Euroopa sõltub ka kaitsevahendite osas Hiinast. Pilt on illustratiivne.

Euroopa Komisjoni asepresident Věra Jourová noomis pühapäeval teravalt Euroopa Liitu, öeldes, et selle koroonakriisist võimendatud sõltuvus Hiina ja India meditsiinitarnetest on “morbiidne”.

“See tõi esile meie morbiidse sõltuvuse Hiinast ja Indiast farmaatsiatoodete osas,” ütles ta Tšehhi riigitelevisiooni väitlussaates.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“See teeb meid haavatavaks ning me peame siin tegema radikaalseid muudatusi,” lisas Tšehhi volinik, kes vastutab komisjonis väärtuste ja läbipaistvuse eest.

“Me hindame ümber tarneahelad …. ja püüame neid mitmekesistada, tootes ideaalis nii palju kui võimalik Euroopas,” lausus Jourová. “Oleme saanud suure õppetunni.”

Euroopa Komisjon on koostamas selleteemalist strateegilist plaani, mille mustand peaks valmima kuu lõpuks, ja esitama selle EL-i liikmesriikide juhtidele, lisas Jourová.

“See seotakse EL-i uue eelarvega (aastaiks 2021-2027). Kui me ei suuda uues eelarves kiiresti kokku leppida, ootavad meid suured probleemid taastumiseks vajaliku rahaga ning küsimusega, kust seda saada,” lisas ta.

Tšehhi Vabariik sõltub viiruse levikuga silmitsi olles näomaskide, testide ja muude meditsiinivahendite osas Hiina tarnetest, justnagu paljud teisedki EL-i riigid.

Tšehhi Vabariigis, mis kavatseb esmaspäevast asuda piiranguid leevendama, on registreeritud 6071 nakkus- ja 186 surmajuhtumit.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused