EL jätkab immigratsiooni pealesurumist Ida-Euroopale

Maailm,
- Updated
Immigrandid
Immigrandid

Euroopasse tuleks asustada “massiivses” koguses “pagulasi”, ütles Euroopa riikidele ÜRO pagulaste ameti juht Antonio Guterres.

“Süürlaste jaoks tuleb rajada massiivne ümberasustamisprogramm, aga ma ootaks pagulasi ka mujalt,” teatas Guterres. “Ja kui ma ütlen massiivne, pean ma silmas sadu ja sadu tuhandeid inimesi, mitte vaid seda [arvu], millest seni on räägitud.”

Alates selle aasta suvest on Euroopa Liidu mõjuvõimsad isikud püüdnud saavutada immigrantide paigutamist Ida-Euroopa riikidesse. Saksamaa välisminister Frank-Walter Steinmeier on teatanud, et kui Poola, Ungari, Tšehhi ja teised Ida-Euroopa riigid vabatahtlikult immigratsiooniga ei nõustu, sunnib Euroopa Liit neid seda tegema.

Saksamaa Liidukantselei juht Peter Altmaier sõnas: “Meie naabrid Ida-Euroopas peavad aru saama, et iga tänapäevane riik, kes tahab globaliseeruvas maailmas püsima jääda, ei tohi migratsiooni ignoreerida.”

Üks peamisi immigratsiooniga võitlevaid Euroopa liidreid on Ungari peaminister Viktor Orbán. “Meil on kahtlus, et salaja tuuakse Euroopasse sisse immigrantidest valijaid,” ütles ta hiljuti. Kuna immigrandid hääletavad tavaliselt avatud piire pooldavate parteide poolt, on immigratsioon vägagi kasulik vasakpoolsetele poliitilistele jõududele.

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused